citroen-ax-zlot-2014-1Upalny koniec lipca był okazją do spotkania posiadaczy i miłośników Citroena z Citroen AX Klub. To małe, sympatyczne i bardzo ekonomiczne auto ma ciągle swoich zagorzałych zwolenników. I nic dziwnego, ma ponadczasowe nadwozie, mało pali i zapewnia wysoki komfort jazdy. Zlotowicze spotkali się tym razem w Skorzęcinie, położonym w województwie wielkopolskim, nad jeziorem Niedzięgiel. Było to ich piąte spotkanie.

citroen-ax-zlot-2014-21Na zlocie pojawiły się najróżniejsze modele – od tych najstarszych po najmłodsze, jakkolwiek w przypadku tego modelu mówimy o autach mających co najmniej 16 lat i więcej. Citroen AX, produkowany w latach 1986-1998, był tak popularnym autem, że produkowano go równolegle z jego następcą, czyli Saxo. A co działo się na zlocie? Po przybyciu 25 lipca, w piątek, do (zatłoczonego!) ośrodka nastąpiła tradycyjna wieczorna integracja, która przeciągnęła się do późnych godzin nocnych. W sobotę zaczęło się wspólne śniadanie, rozmowy o motoryzacji francuskiej i nie tylko. Pojawił się klubowicz, który przywiózł całą masę przydatnych rzeczy do małego Citroena. Popołudniowy posiłek zwieńczony został wycieczkami po jeziorze, by przejść do głównego punktu programu czyli wspólnego biesiadowania przy grillu. Ku (miłemu!) zaskoczeniu uczestników pojawił się nowy klubowicz ze swoim AXem.

Wszyscy uczestnicy zlotu otrzymali pamiątkowe kubeczki Francuskie.pl i nieco smutni, że tak szybko się skończyło, opuszczali w niedzielę w południe gościnne pole namiotowe, obiecując sobie, że kolejne spotkanie odbędzie się jak najszybciej. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii poniżej.

Relacja i zdjęcia: Citroen AX Klub
edycja materiału: redakcja Francuskie.pl

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

2
Dodaj komentarz

avatar
 
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
djmuza20(Admin forum)cwan Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cwan
Gość
cwan

Kto nie był ma czego żałować :D

djmuza20(Admin forum)
Gość
djmuza20(Admin forum)

Dokładnie ten kto nie był na zlocie niech żałuje było naprawdę super mimo tego iż dotarłem na zlot dopiero w sobotę.