Grupa Renault-Nissan zainwestowała w Coord, amerykańską platformę danych o mobilności. Misją firmy jest uczynienie miast bardziej przyjaznymi do życia i funkcjonowania dzięki udostępnieniu cyfrowych interfejsów oraz połączenia infrastruktury z chmurą danych.

Coord tworzy cyfrowe rozwiązania wspierające istniejące modele transportu miejskiego oraz nowe formy poruszania się, takie jak car sharing. Rozwiązanie Coord pozwala na optymalizację infrastruktury firm i przedsiębiorstw publicznych. Zasobami tymi mogą być drogi, parkingi czy nawet miejsca parkingowe. Rozwiązania Coord doskonale współdziałają z samochodami autonomicznymi.

Inwestycja pozwoli amerykańskiemu start-upowi na uruchomienie działalności poza Stanami Zjednoczonymi oraz rozwój technologii. Firma liczy na szybkie podpisanie nowych umów z klientami a także na zastosowanie swoich technologii w samochodach Renault oraz Nissan

Sojusz Renault-Nissan inwestuje coraz więcej środków w nowe technologie. W przemyśle motoryzacyjnym zaczyna się bowiem prawdziwa cyfrowa rewolucja, która może całkowicie zmienić sposób w jaki się poruszamy po drogach i w jaki korzystamy z zasobów miast. Określenie smart city, które w Polsce jest jeszcze mało znane i niewiele samorządów z niego korzysta, może wkrótce nabrać zupełnie nowego znaczenia.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o