Którzy producenci samochodów najczęściej wzywali je na akcje serwisowe? Zaskakujące dane systemu Rapex

0 0

polecmy

Europejski system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach dla produktów innych niż żywność zbiera dane dotyczące wydarzeń związanych z wykryciem zagrożeń motoryzacyjnych. System Rapex został stworzony po to, aby w ramach Unii Europejskiej przekazywać informacje o produktach, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu klientów. Jego statystyki mówią także o tym, jak wiele akcji serwisowych prowadzą producenci. W 2018 roku takich akcji było aż 288 dla 239 modeli pojazdów. 

Są to statystyki dotyczące ilości modeli i akcji serwisowych, zestawienie Rapexu nie obejmuje ilości wzywanych samochodów dla danego modelu. Gdyby tak było, pierwsze niechlubne miejsce zajęłyby marki Volkswagen, Skoda i Audi – w związku z ciągle nierozwiązaną m.in. w Polsce sprawą dieselgate.

Mercedes

Na pierwszym miejscu zestawienia Rapex znajduje się Mercedes. Marka ta miała aż 36 akcji naprawczych. Większość z nich dotyczyła Mercedesa E-klasa. Problemem była m.in. wiązka elektryczna silnika wycieraczek szyby przedniej czy sprawa wadliwej kolumny kierowniczej.

Volkswagen

Na drugim miejscu zestawienia Rapexu znajduje się Volkswagen. Najwięcej akcji przywoławczych dotyczyło tak promowanego przez część polskich dziennikarzy Golfa, trzy modelu Scirocco. Nadal głównym problem tej marki pozostaje bez wątpienia oszustwo dieselgate i coraz więcej niezadowolonych klientów.

Peugeot

23 akcje serwisowe Peugeot uplasowały tę markę na trzecim miejscu zestawienia Rapex.

Marki samochodowe z największą ilością akcji serwisowych w 2018 roku

Miejsce Marka Ilość akcji przywoławczych
1 Mercedes 36
2 Volkswagen 23
3 Peugeot 23
4 Opel 20
5 Citroen 17
6 Toyota 14
7 Mitsubishi 14
8 Ford 13

 

Raport Rapex zwraca także uwagę, że akcje serwisowe nie muszą oznaczać, iż producent samochodów oferuje produkty niskiej jakości. Raczej może to świadczyć o dbałości o klienta. Warto również pamiętać, że nie każdy każdy producent realizuje obowiązek zgłaszania akcji serwisowych. Wielu próbuje rozwiązać sytuację podczas przeglądów, co odbywa się po cichu.

źródło: Prawda Slovakia

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o