Dacia Sandero już wkrótce doczeka się nowej generacji. Co nowego znajdziemy w popularnym samochodzie z segmentu B? Model będzie ładniejszy, bardziej nowoczesny i jeśli podąży tropem Dustera, będzie znikał salonów szybciej niż jego poprzednik. Nowe Sandero zostało przyłapane podczas testów w Rumunii.

Dacia Sandero zadebiutowała w roku 2008 i do tej pory doczekała się dwóch generacji. Model zyskał popularność dzięki prostemu designowi i przestronnemu wnętrzu, które idą w parze z atrakcyjną ceną. Dacia z powodzeniem odnowiła swojego SUV-a i wygląda na to, że kolejnym modelem czekającym na pozytywną przemianę, będzie właśnie Sandero. Samochód został przyłapany podczas testów drogowych w miejscowości Târgu-Jiu w Rumunii. Testowy egzemplarz został bardzo szczelnie pokryty kamuflażem, a to może oznaczać, że zmian w porównaniu do obecnego modelu, będzie sporo. Według obserwatorów, nadwozie jest zbliżone do Renault Clio.

Sandero był najlepiej sprzedającym się modelem marki Dacia w 2018, więc poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko. Samochód zmieni swój wygląd zewnętrzny, ale odmienione zostanie również wnętrze, które otrzyma lepsze wyciszenie i materiały wykończeniowe. W samochodzie wykorzystany zostanie nowy system MediaNav Evo 2.0, Dacia zwiększy również liczbę systemów poprawiających bezpieczeństwo. Nowa jakość i technologie w samochodzie przyczynią się niestety najprawdopodobniej do wzrostu ceny pojazdu, a przynajmniej w tych wyższych wariantach wyposażenia.

Pod maskę trafi 3-cylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1-litra i mocy 75 KM, w ofercie powinniśmy zobaczyć także silnik 1.3 TCe, który trafił do oferty Dustera. Dacia powinna zaprezentować model jeszcze w tym roku, a rynkowy debiut jest przewidziany na rok 2020.

Źródło: Playtech.ro

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

8
Dodaj komentarz

avatar
 
6 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorzy komentarzy
FunyoryjasEdekAndrzejMarcin Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cindar
Gość
Cindar

Jeśli to jest nowe Sandero to jest dłuższe niż starszy model

Tomasz
Gość
Tomasz

Jak mozna tym jezdzic

Andrzej
Gość
Andrzej

Normalnie do przodu i do tyłu

Wiciu
Gość
Wiciu

Zapowiada się zacnie.

Marcin
Gość
Marcin

Wygląda jak meganka ze zmienionymi drzwiami. I jest większe od sandero.

Edek
Gość
Edek

Zapomnieli tylko dodać że nowe silniki 1.3 TCe będą już posiadać filtr cząsteczek stałych. I moje zainteresowanie niestety zmalało całkowicie.

ryjas
Gość
ryjas

To jest Clio. Tylna klamka w słupku. Dolna listwa okien taka sama jak w Clio

Funyo
Gość
Funyo

Dokładnie tak, to Clio V, a nie żadne Sandero.