Druga generacja Renault Zoe ma trafić na rynek w 2020 roku. Samochód jako model testowy wyjechał już na drogi i został dostrzeżony przez szpiegów motoryzacyjnych, którzy wykonali pierwsze zdjęcia. Jak zmieni się elektryczne Renault?

Renault Zoe trafiło na rynek w roku 2012, ale producent na jednej generacji na pewno nie poprzestanie. Elektryczny napęd to część planów na przyszłość Renault tak więc i w ofercie nie może zabraknąć modelu, który cieszy się popularnością na rynku. W zeszłym roku Zoe był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie.

Jak zmieni się Zoe? Pierwsze zdjęcia szpiegowskie, które pojawiły się w sieci niestety ujawniają niewiele, ale pomimo mocnego kamuflażu, możemy się czegoś o nowym modelu dowiedzieć. Styliści zmienili przede wszystkim przód Zoe wraz z logo, możemy spodziewać się również większego grilla oraz LED-owych reflektorów. Ciekawie zapowiada się dach pojazdu, na którym możemy dostrzec nietypowy garb.

Nowe Renault Zoe ma trafić na rynek w 2020 roku. Czy zmieni się napęd? Najmocniejszą wersją Zoe jest obecnie model ZE R110 wyposażony w jednostkę po mocy 110 KM. Akumulatory pojazdy wystarczają maksymalnie na 400 km autonomii według cyklu NEDC, co w realnych warunkach wynosi ok. 300 km. Renault intensywnie pracuje nad rozwojem napędu elektrycznego i być może w drugiej generacji pojazdu, ten zasięg będzie większy.

Źródło: Autocar

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

2
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
RomanŁukasz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Zoe byłby świetny z 1.5 dCi

Roman
Gość
Roman

Nie jest to możliwe bowiem Zoe był od początku projektowany jako samochód z napędem elektrycznym i baterią akumulatorów umieszczoną w podłodze samochodu. Również komora silnikowa w Zoe nie jest w żadnym razie przystosowana do umieszczenia w niej silnika spalinowego i skrzyni biegów. Właściwym adresem dla silnika 1,5 dCi jest np. Clio.