Nowy, całkowicie elektryczny Opel Corsa już w 2019 roku

0 3

polecmy

Strategia elektryfikacji Grupy PSA nie ominęła marki Opel. Niemiecki producent ogłosił właśnie plan produkcji elektrycznych i hybrydowych modeli na najbliższe lata. Pierwszym nowym pojazdem napędzanym silnikiem elektrycznym będzie Opel Corsa. W późniejszym czasie dołączą Mokka X i Vivaro.

Zgodnie z planem strategicznym PACE!, który przewiduje restrukturyzację marki Opel, niemiecki producent dołączy do swojej oferty nowe samochody elektryczne i hybrydowe. Już w przyszłym roku pojawi się elektryczna wersja produkowanego od 1982 roku modelu Corsa. Pojazd zostanie wyprodukowany zupełnie od podstaw i powstanie na tej samej platformie co Peugeot 208.

Na razie nic nie wiemy o cenie pojazdu, ale Opel zapowiada, że elektryczna Corsa nie będzie droga. „Nowa Corsa sprawi, że mobilność elektryczna stanie się przystępna dla wielu klientów, będzie to prawdziwy samochód elektryczny dla ludu” – powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opla.

Strategią elektryfikacji, Opel objął również model Grandland X. Samochód zostanie wyposażony w napęd hybrydowy zaczerpnięty od Peugeota 3008 i 508. Benzynowa jednostka 1.6 zostanie połączona z dwoma motorami elektrycznymi. Pojazd będzie dysponował łączną mocą 300 KM oraz napędem na wszystkie koła.

Jak mówi Lohscheller: „Wkładamy maksimum wysiłku w elektryfikację naszego portfolio”. W związku z tym, w roku 2020 Opel zamierza dołączyć do produkcji kolejne elektryczne modele. Będzie to Vivaro i Mokka X.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o