Nowy Citroën C3-XR trafia na rynek chiński

0 0

polecmy

Za miesiąc rozpoczynają się targi motoryzacyjne w Szanghaju. Spodziewamy się, że właśnie tam Citroën pokaże szerokiej publiczności najnowszą wersję swojego miejskiego SUV-a, C3-XR. Zapowiadaliśmy go już przed dwoma miesiącami, a teraz możemy opublikować całkiem oficjalne zdjęcia i garść informacji.

Dotychczasowa wersja Citroëna C3-XR jest oferowana w Chinach od 2014 roku. Początkowo sprzedawała się dobrze, była nawet uznawana za dość ekskluzywny samochód, ale w ostatnim czasie sprzedaż trochę przysiadła. W ciągu tych niespełna pięciu lat sprzedano w Państwie Środka blisko 180.000 egzemplarzy Citroëna C3-XR.

Ale skoro minęło już tyle czasu, więc przyszła pora na odnowienie modelu. Nowy SUV C3-XR znacznie ulepszył swoją stylistykę, która obecnie jest bardziej zbliżona do aktualnej tożsamości marki. Na pokładzie pojawiły się też nowe rozwiązania techniczne, takie jak system informacyjno-rozrywkowy HSAE wykorzystujący 9-calowy ekran dotykowy. Dzięki charakterystycznej osobowości i nowoczesnym technologiom, nowy SUV C3-XR stanowi atrakcyjną cenowo, atrakcyjną i wszechstronną ofertę.

C3-XR został zaprojektowany specjalnie na rynek chiński. Dostosowano go do oczekiwań tamtejszych klientów, ale nie zapomniano o francuskiej kreatywności. Auto trafiło nieźle – akurat trwał boom na tego typu modele.

Nowy SUV C3-XR zachowuje młodzieńczego ducha i przestronność poprzedniej generacji, ale teraz pasuje bardziej harmonijnie do nowej gamy Citroëna i zyskuje na wyposażeniu i możliwościach personalizacji. Auto ma bardziej atrakcyjne ceny, ale zachowuje komfort wysoki użytkowania. Jest uzupełnieniem oferty głównego nurtu, w tym nowego SUV-a C4 Aircross i nowego SUV-a C5 Aircross, dwóch SUV-ów nowej generacji oferujących śmiały design i wysoki komfort.

Wszystkie te trzy modele stanowią spójna gamę stylistyczną i technologiczną Citroëna w Chinach. Dzięki wyraźnie rozpoznawalnym cechom SUV, w tym elementom chroniącym nadwozia, wysokiej masce silnika, pionowej części przedniej, podwyższonemu prześwitowi, belkom dachowym i dużym kołom, pojazdy te tworzą silne trio z niepowtarzalną stylistyką Citroëna. Są one ważnym atutem Citroëna na rynku chińskim, odpowiadając na oczekiwania większości klientów.

Nowy SUV C3-XR wyposażony jest w najnowsze elementy stylizacyjne marki i stanowi niedrogi i atrakcyjny model, który spełnia potrzeby najbardziej wymagających klientów pod względem przestronności, bezpieczeństwa, jakości i radości z jazdy. Jest on wyposażony w połączone technologie, które przemawiają do młodych, kochających technologię klientów.

Z PRZODU

Solidny i uspokajający pionowy przód został całkowicie przeprojektowany, aby zintegrować nowego SUV-a C3-XR z odnowioną gamą Citroëna w Chinach. Wypukła maska ​nowego modelu z przetłoczeniami, podobnie jak w nowym SUV-ie C5 Aircross, podkreśla jego śmiałe podejście i budzi skojarzenia z większą wytrzymałością i bezpieczeństwem oraz postrzeganiem muskularnego i solidnego pojazdu.

Sygnatura świetlna jest inspirowana samochodem koncepcyjnym CXPerience. Integracja głównych reflektorów została zaprojektowana bezproblemowo łącząc się z cieńszymi szewronami i przyjmując kształt litery V. Daje to nowemu modelowi mocny i pewny wygląd w połączeniu z pionowymi światłami do jazdy dziennej ustawionymi w szerokich geometrycznych wlotach powietrza.

Przedni główny wlot powietrza ma zdecydowaną konstrukcję, osadzoną mocno w zderzaku z typowymi wzorami Citroëna, które wyraźnie oznaczają pokrewieństwo z nowym SUV-em C4 Aircross.

Stanowiące ukłon w stronę nowego SUV-a C5 Aircross akcenty kolorystyczne zdobią przedni zderzak w kształcie czerwonych lub srebrnych wstawek, nawiązujący do innych SUV-ów z gamy Citroëna. Klienci mogą spersonalizować pojazd na swój własny sposób za pomocą trzech kombinacji kolorów zewnętrznych: White / Red Colour Pack, Ginger Brown / Silver Colour Pack oraz Tourmaline Red / Silver Colour Pack.. Aby uzyskać bardziej atletyczny wygląd, zderzak jest podkreślony przez srebrną płytę poślizgową, która optycznie zwiększa dynamikę nowego modelu, sugerując swobodę, przygodę i wszechstronność użytkowania niezależnie od warunków zewnętrznych!

Z BOKU

Z boku nowy SUV C3-XR zachowuje wszystkie swoje mocne strony, z chromowanymi listwami przyokiennymi i srebrnymi belkami dachowymi o wyjątkowej stylistyce, aby podkreślić poczucie przestrzeni wewnętrznej.

Karoseria solidnie zabezpieczona nadkolami i dolnymi osłonami nadwozia, składa się z płynnych i gładkich form. Przetłoczenia nadają dodatkowego charakteru i ożywiają boki pojazdu, który ma wiodący w segmencie rozstaw osi wynoszący 2.650 mm, aby uzyskać większą przestronność i wszechstronność.

Nowy SUV C3-XR jest również dostępny z nowymi 16-calowymi czarnymi, dwukolorowymi felgami aluminiowymi o szlifie diamentowym, z nowoczesnym i typowym designem Citroëna.

Z TYŁU

Tył nowego C3-XR charakteryzuje się tym samym płynnym designem z czystymi i energetycznymi kształtami, co sugeruje pojemny bagażnik, który jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby pasażerów. Nowy SUV C3-XR zyskuje nowe tylne światła podobne do tych w nowym C5 Aircross. Ich kształt jest tłoczony, aby wyrazić dodatkowy charakter i pokazać nową sygnaturę świetlną złożoną z czterech prostokątnych modułów z każdej strony.

Pokrywa bagażnika nowego C3-XR przynosi nowy wizerunek marki, z nowymi dwukolorowymi szewronami w kolorze chromu i połyskującej czerni. Międzynarodowa nazwa modelu, również dwukolorowa, wyrażona jest w nowej grafice zgodnej z nowymi modelami marki.

Wydajność zastosowanych w modelu silników podkreśla podwójny wydech.

WEWNĄTRZ

Citroën Advanced Comfort® jest obecny również w tym nowym modelu. Jest natychmiast wyczuwalny już podczas otwierania drzwi. Stanowisko kierowcy jest zgodne z najnowszymi modelami marki, fotele są przyjemne i wygodne, materiały ciepłe, a wnętrze skąpane w świetle dzięki panoramicznemu szklanemu dachowi.

Nowy C3-XR jest wyposażony w solidną, poziomą deskę rozdzielczą, po raz kolejny demonstrującą pokrewieństwo z SUV-ami marki. Niepowtarzalne cechy designu Citroëna obejmują wstawkę poprzeczną po obu stronach zestawu wskaźników w miękkim materiale dopasowanym do tapicerki fotela, a także pionowy pasek przed pasażerem inspirowany uchwytem walizki. Lekkie zakrzywienie deski rozdzielczej zwiększa poczucie szerokości kabiny.

Podobnie jak inne SUV-y Citroëna, nowy C3-XR wyposażony jest w oryginalne podwójne otwory wentylacyjne zapewniające doskonały komfort cieplny. Umieszczone pionowo na bokach i poziomo w środku, zawierają kolorowe moduły (w kolorze srebrnym lub czerwonym w zależności od wybranej tonacji), a boczne otwory wentylacyjne są wzmocnione przez szerokie, czarne obwódki.

Stanowisko kierowcy zostało zmodernizowane pod względem technologicznym dzięki systemom łączności, w tym nowemu systemowi audio-informacyjnemu HSAE korzystającemu z 9-calowego ekranu oraz wyposażonego w dwa gniazda USB i obsługę Apple CarPlay, Baidu Carlife i MirrorLink. Konsola centralna jest wyposażona w hamulec ręczny w stylu lotniczym oraz nową ergonomiczną dźwignię zmiany biegów ze skórzanym uchwytem i mieszkiem, a także pokrętło Grip Control służące do wyboru trybu jazdy na trudnych nawierzchniach.

Wnętrze, tak jak i wygląd zewnętrzny, może być dostosowane do indywidualnych potrzeb, z możliwością wyboru dwóch tonacji, które powinny zadowolić wszystkich klientów. Jedna jest czysta, ale dynamiczna, łącząc ciemnoszare tkaniny i akcenty czerwieni, podczas gdy druga jest bardziej zabawna i kolorowa, z połączeniem czerni i czerwieni na siedzeniach, panelach drzwi i elementach deski rozdzielczej. Przytulne i wygodne fotele są wyposażone w graficzne wzory w kształcie zgodnym z najnowszą stylistyką marki.

Nowy C3-XR trafi na rynek wiosną.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o