Nowa Corsa będzie na prąd? Jeden z najpopularniejszych małych samochodów powstanie w wersji w pełni elektrycznej. Opel potwierdził, że zamierza zbudować elektryczną odmianę Corsy, będzie też wersja Vauxhall z kierownicą po prawej stronie. Samochód zostanie zbudowany na platformie, na której powstawać będzie nowy Citroen C3 i Peugeot 208.

Co ciekawe, nowa Corsa ma wykorzystywać elementy projektu GT X Experimental, futurystycznego modelu, zaprezentowanego niedawno. Samochód może mieć między innymi system autonomicznej – i to w pełni! – jazdy.

PSA coraz mocniej integruje rozwiązania platform Citroena i Peugeot z marką Opel. Celem wspólnych projektów jest obniżenie kosztów produkcji i zwiększenie zasięgu sprzedaży wszystkich marek. Koncern PSA to dzisiaj Citroen, DS, Opel i Peugeot. Firma rozważa jeszcze reaktywację jednej z marek, do której posiada prawa – do projektu samochodów sportowych lub budżetowych.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

3
Dodaj komentarz

avatar
 
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
AndreasRomanAngol Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Angol
Gość
Angol

Ciekawe. Na atrapie znaczek vauxhalla.

Roman
Gość
Roman

Bo w UK jest Vauxhall i jeśli się nie mylę to wszystkie Ople przewidziane do ruchu lewostronnego noszą nazwę Vauxhall, niezależnie od tego czy są produkowane w Wlk. Brytanii czy w RFN.

Andreas
Gość
Andreas

Fakt pozostaje faktem. To vauxhall.