Nowy Peugeot 308 – czy tak będzie wyglądał model trzeciej generacji?

13 1

polecmy

Peugeot 308 III generacji zadebiutuje w roku 2020. Samochód będzie nowoczesny, a jego design zostanie upodobniony do modeli 208 i 508. Oto ciekawa wizualizacja.

Nie będzie przesadą, gdy przyznamy, że oferta Peugeota jest jedną z najładniejszych obecnie na rynku. Marka spod znaku lwa bardzo dobrze wypada w kategorii wyglądu SUV-ów, a nowe modele 508 i 208 robią znakomite wrażenie. Wkrótce nadejdzie czas na zmiany kolejnego modelu w gamie ponieważ, marka przygotowuje się do prezentacji Peugeot 308 III generacji. Obecny model zadebiutował w roku 2013 i spodobał się dziennikarzom do stopnia, że przyznali modelowi tytuł Car of the Year 2014. Nowy Peugeot zadebiutuje najprawdopodobniej w roku 2020.

Sądząc po kierunku zmian linii modelowej Peugeota, 308 zaczerpnie kilka smaczków stylistycznych od modelu 508. Będzie to widoczne zwłaszcza w kształcie przednich świateł do jazdy dziennej, przypominających kły oraz w tylnej części modelu, gdzie styliści wykorzystają lampy zbliżone do pazurków. Wnętrze również zostanie poddane przemianie i mamy nadzieję, że Peugeot podąży obraną do tej pory drogą i nie zrezygnuje z malutkiej kierownicy, I-cockpitu nowej generacji oraz klawiszowego systemu obsługi funkcji pojazdu.

Wizualizację Peugeot 308 wykonał Klever Silva. Co sądzicie o takie interpretacji Peugeota 308?

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
7 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
9 Autorzy komentarzy
PiotrSlawoTommo66JankoPiotr001 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lutek
Gość
Lutek

Ciekawe jaki rozstaw osi? Obecny – ciasnawy.

kolo
Gość
kolo

Peugeot idzie jak burza. Jest 3008 i 5008, jest 208, 508 a za chwilę nowe 308, a Citroen?! Tylko C5 aircross. A C4, C5 i C6 ani widu ani słychu i to nowych modeli, a do tego nie ma nawet starych! Zero płynności produkcji i zastępowalnosci produktu. Prezes do zwolnienia. Sporo osób odejdzie do konkurencji.

Piotr
Gość
Piotr

C 3, C3 Aircross, C 5 Aircross, Berlingo, najwyższy wzrost produkcji spośród marek francuskich. Kolo do zwolnienia ?

Piotr
Gość
Piotr

W sumie lepiej się skupić na modelach, które się dobrze sprzedają niż na coraz bardziej niszowych kompaktach/klasie średniej (tu spadki sprzedaży są gigantyczne). Aczkolwiek cały czas dobrze myśleć o przyszłości.

kamys
Gość
kamys

atak klonow

Piotr001
Gość
Piotr001

No właśnie nie! Mimo wspólnego mianownika, każdy z nowych aut Peugeot jest inny. Są wspólne cechy, ale nie klony jak w przypadku Renault. Ale żeby to dostrzec potrzeba więcej obiektywizmu.

Janko
Gość
Janko

Większego ataku klonów niż VW to chyba nie ma LOL

Piotr001
Gość
Piotr001

A to już inna para kaloszy ?

Piotr001
Gość
Piotr001

Strasznie badziewna wizja! Jestem spokojny o pomysł na nowe 308, wisząc jak rewelacyjne jest nowe 208.

Piotr
Gość
Piotr

Też myślę, że 308 pociągną raczej w stronę powiększonej 208 niż 508. Ta „pchła” wygląda wprost rewelacyjnie. Od kilku lat Peugeot zatrudnia stylistów, którzy potrafią zaprojektować bajecznie wyglądające auta zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Tommo66
Gość
Tommo66

Jakiego klawiszowego systemu obsługi ? Patrzę, patrzę i jakoś go u siebie nie widzę.
A samochodzik sympatyczny, chociaż tył lepszy niż przód. A na jakiej platformie powstanie ? Przydałoby się z 5 cm dalej do przednich siedzeń, bo w obecnej wersji niezbyt tam wygodnie dla dorosłych pasażerów.

Slawo
Gość
Slawo

Peugeot będzie miał problem z 308, musi mieć więcej miejsca od 508. Ciasnota z tyłu w klasie kompakt nie przejdzie.

Piotr
Gość
Piotr

Zależy gdzie. Nowa Mazda 3 w wersji hb, mimo rozmiarów zewnętrznych znacząco większych od obecnej 308 oferuje TRAGICZNĄ ilość miejsca z tyłu (i bagażnik w zasadzie na poziomie Clio). A pewnie nieźle się będzie sprzedawać (chociaż raczej nie w Polsce), mimo bardzo wysokiej ceny.