Nowy Peugeot 4008 ma pojawić się na rynku w 2020 roku. Duży sportowy SUV zadebiutuje, według źródeł we Francji, w 2020 roku. Ma być również pozycjonowany w segmencie premium, będąc rozwinięciem koncepcji Peugeot 508 jeśli chodzi o konstrukcję i wnętrze.  Firma bardzo poważnie podchodzi do rozszerzenia zasięgu modelowego i chociaż dla wielu osób jest to zaskoczenie, to 4008 może być pozycjonowany tak, by bezpośrednio konkurować z Audi, BMW, Mercedesem czy Jaguarem. 

Nowy Peugeot 4008 będzie miał 4,57 metra długości. Wnętrze będzie zbudowane na bazie rozwiązań Peugeot 508, z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów i tworzyw. Zmodyfikowana koncepcja 508 ma uwzględniać uwagi rynku. Nowy SUV będzie nastawiony od początku na lepsze osiągi i sportowe wrażenia – z tego powodu pojawi się z mocnymi silnikami i napędem hybrydowym 300 KM. Z zewnątrz ma charakteryzować się mniejszymi powierzchniami szyb i dynamiczną sylwetką.

Samochód zostanie zaprezentowany w drugiej połowie 2020 roku. Pozycjonowanie cenowe nie jest jeszcze znane, ale spodziewamy się poziomu około 100 tysięcy złotych w Polsce. Wszystko to wygląda bardzo ciekawie, jednak nieuchronnie nasuwa się pytanie – co z marką DS Automobiles?

 

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

5
Dodaj komentarz

avatar
 
4 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
RafałAgesterPrawdaShefftzuSlawo Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slawo
Gość
Slawo

Wszystkie zapowiedzi kumulują się w 2020 roku, ciekawe :D

Shefftzu
Gość
Shefftzu

A co z sygnaturą świetlną z przodu? Od 508 miały być wszędzie kły.

Rafał
Gość
Rafał

I dobrze, że ich nie ma. Wg mojej skromnej opinii nie dodają uroku 508, niestety. Może ich inne umiejscowienie, zmiana dlugości, może przesunięcie w bok i do góry względem reflektorów. W Renault litera L lepiej wygląda. Takie mam zdanie.

Prawda
Gość
Prawda

Kupili Opla, mogliby ichniejszy SILNIK wsadzić i dodać 4×4. Wyglada zgrabnie, z 5008 straszna kobyłe zrobili.

Agester
Gość
Agester

Mógłby teraz się pojawić ale Chiny muszą być oceniane jako wielki rynek zbytu i wogle specjalnie dla nich projektują samochody. Francuzy tam słabo chodzą. Podam przykłady samochodów które są obiecywane i ich prezentacja odbędzie się w następnych latach. Natomiast bez problemu są produkowane w Chinach.
Peugeot produkuje tam takie modele jak:
4008, 308 sedan 508L i 408.
Citroen produkuje tam:
C4 sedan, C5 sedan, C6 sedan, C3-XR, C4L, C4 Picasso, Grand C4 Picasso, C4 Aircross
Natomiast DS:
DS 4S, DS 5LS, nowszy DS 5 i DS 6
Czy tylko ja uważam że koncern PSA przykłada ogromną wagę do tamtego rynku.