Firmy zajmujące się car detailingiem wiedzą, jak zadbać o lakier naszego samochodu zarówno nowego, kilku, jak i kilkunastolatka. Peugeot 508, który niedawno trafił do firmy STG Studio Auto Detailingu, został pokryty dwuskładnikową powłoką ceramiczną Gyeon Syncro. Co daje takie zabezpieczenie?

Niedawno prezentowaliśmy zalety zabiegów car detailingu na przykładzie 19-letniego Citroena Xantia. Warto jednak zadbać o lakier swojego samochodu nie tylko po wielu latach eksploatacji, ale także zaraz po odebraniu go z salonu. Przykładem może być nowiutki Peugeot 508, który trafił do firmy STG Studio Auto Detailingu. Samochód w rękach specjalistów, przeszedł „całą ścieżkę zdrowia” aż po zabezpieczenie dwuskładnikową powłoką ceramiczną Gyeon Syncro.

Zaletą zabiegu jest zapewnienie maksymalnych parametrów samooczyszczania oraz ochrona przed prawie każdą chemią od kwasów o Ph 2, kończąc na ciężkich zasadach o Ph 14. Powłoka nadaje lakierowi wyjątkowej hydrofobowości, śliskości oraz szklistości, ale nie tak szybko. Aby zaaplikować zabezpieczenie lakieru, nowy Peugeot 508 został bardzo dokładnie przygotowany.

Samochód przeszedł pełną dekontaminacje z glinkowaniem, usunięto z karoserii wszelkie zanieczyszczenia takie jak: smoła/asfalt, czy metaliczne opiłki. Przeprowadzono jednoetapową korektę lakieru, usunięto małe ryski tzw: „swirle” powstałe zapewne jeszcze na etapie wydawania 508 z salonu. Elementy szklane i plastikowe pojazdu, a także lampy, czy też detale takie jak: końcówki wydechów, opony, grill i wnęki w drzwiach również zostały zabezpieczone. Powłoką ceramiczną oblane zostało całe 508.

Źródło: STG Studio Auto Detailingu

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

3
Dodaj komentarz

avatar
 
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
TadeuszAJurek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jurek
Gość
Jurek

Za jedyne 5 tysia

A
Gość
A

Ile to kosztowało?

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Około 1400-1700zł według cennika studia STG gdzie aplikowano powłoke na tej 508-ce, ale ceny powlok wahają się od 1000zł do nawet chorych 6 tysiecy