Nowy Peugeot 508 triumfuje w konkursie Samochód Roku 2019 na Litwie

4 2

polecmy

Nowy Peugeot 508, nowoczesne czterodrzwiowe coupe z doskonałymi właściwościami jezdnymi, triumfuje w konkursie Samochód Roku 2019 na Litwie. To bardzo dobry prognostyk dla tego modelu. W ostatnich latach rynek motoryzacyjny został zdominowany przez SUVy i crossovery.

W konkursie brały udział aż 33 modele, konkurencja więc była bardzo ostra.  Nowy Peugeot 508 wygrał zdecydowanie, zdobywając 49 punktów, pozostawiając w pokonanym polu takie samochody jak Kia Ceed (43 punkty), Ford Focus (42 punkty), Hyundai Kona EV (36 punktów), Mercedes Benz klasa A (33 punkty), Volkswagen Touareg (27 punktów) i BMW X2 (20 punktów). Prawie połowa ocenianych modeli była crossoverami lub SUVami. Ale to nie jedyna nagroda dla nowego 508. Peugeot zdobył również nagrodę za design. Francuskie rozwiązania okazały się lepsze od brytyjskiego Jaguara I-pace oraz od Mercedesa. 

Peugeot po raz drugi zwycięża na Litwie

Były to już 22 wybory litewskiego samochodu roku, a zwycięstwo jest tym cenniejsze, że francuski producent triumfuje dopiero po raz drugi. Peugeot 307 został „Litewskim Rokiem Samochodu 2002”. Do zwycięstwa niewiele brakowało jeszcze trzy razy: 308 hatchback (w wyborach 2008 i 2014) i crossover 3008 (2017) zajęły trzecie miejsce. 

Przejrzysty proces oceny

Wybory Litewskiego Samochodu Roku 2019 to złożony proces, który ma zapewnić obiektywną ocenę każdego zgłoszonego auta. Rozpoczęły się 27 października na Placu Ratuszowym w Kownie. Przeprowadzono badania techniczne na specjalnie zaprojektowanej platformie Peak Point. Tego samego dnia samochody odwiedziły tor „Nemunas Circle”, gdzie z pomocą naukowców litewskiej uczelni i wyższej sprawdzono ich możliwości przyspieszenia i zgodność z danymi wskazanymi w specyfikacji technicznej. Członkowie komisji zapoznawali się z autami podczas pięciodniowego obozu testowego w Druskiennikach. To dało okazję do bezpośrednich porównań. 

Obiektywne kryteria wyboru

Zespół dziennikarzy z Druskiennikach wspomagali specjaliści z różnych dziedzin. Aby zmaksymalizować obiektywność oceny, wszystkie samochody, które brały udział w wyborach, miały te same opony Continental a ich baki były napełniane w jednej sieci stacji benzynowych. W ten sposób starano się wyeliminować możliwość wpływu czynników zewnętrznych. 

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

4
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
KarolPiotr001Szymon Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon
Gość
Szymon

Rama Crème Bonjour,

kiedy test nowego 508? Przetestowaliście już go? Jest w salonach?

Pierwszy test wideo pl. Pertyn ostro po nim pojechał: https://youtu.be/CoAuQ_TL9qU

Nie jest on wyrocznią, ale aż nie chce mi się wierzyć.

Piotr001
Gość
Piotr001

Jeżeli ostrym pojechaniem określasz- silnik świetny, dynamiczny, szybki, skrzynia super, wygląd piękny,… to gratuluje oceny! Czepił się tego, że egzemplarz którym jedzie, jedzie tak samo jak poprzednik, czyli jak dla mnie równie dobrze- bo mam 508 z dieslem 180 KM. Wina jest po stronie ludzi z Peugeota od kontaktu z mediami! Co za kretyn, dał prawie podstawową wersje do testu jedynemu w Polsce jurorowi WCOTY? Jestem pewien, że wersja GT np. benzyna 225 KM z Drive Mode’em- z nowymi amorkami, daje zupełnie inne odczucia z jazdy niż diesel 160 KM z klasycznym wielowachaczowym.

Piotr001
Gość
Piotr001

Dlaczego tak uważam? Dlatego, że równolegle z posiadaniem 508 SW GT, jestem właścicielem C5 2.0 HDi 160 KM z automatem i hydroactiv. Na papierze wyglada podobnie, odczucia z jazdy- zupełnie różne!

Karol
Gość
Karol

Lepiej być niż mieć.