Na starcie 44. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego otworzy się nowy rozdział sportowej aktywności ProfiAuto Racing Team. Ekipa, od wielu lat związana z Górskimi Samochodowymi Mistrzostwami Polski, będzie w sezonie 2018 ponownie reprezentowana przez dwóch zawodników. Barwy ProfiAuto, podobnie jak w sezonie 2017, pojawią się na samochodach Michała Tochowicza i Łukasza Kopca – skład kierowców pozostaje więc ten sam, ale w całym zespole pojawi się kilka ważnych zmian.

Michał Tochowicz jest wierny marce Peugeot i swojemu charakterystycznemu 106 Maxi, jednak obsługą samochodu w tym sezonie zajmie się ustrońska firma EvoTech. Już w najbliższy weekend kibice zobaczą „lwa” w nowych barwach. Michał Tochowicz, w swoim czwartym starcie w Załużu, zmierzy się z siedmioma konkurentami w klasie.

Łukasz Kopiec swój debiutancki sezon 2017 zakończył jako II Wicemistrz Polski GSMP 2017 w klasie N-2000, a na ten rok przygotował dla siebie kolejne sportowe wyzwanie. Od najbliższego wyścigowego weekendu zmieni bowiem nie tylko klasę – poprowadzi też nowy samochód. Zawodnik deklaruje zaufanie do samochodów japońskich marek, więc teraz wybór padł na Toyotę Starlet GT Turbo. To egzemplarz dobrze znany Łukaszowi. Kibice zobaczą model w bojowych barwach, z charakterystycznymi japońskimi akcentami. W swoim drugim pełnym sezonie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Kopiec będzie walczył o punkty w najmocniejszej klasie pojemnościowej E-I+2000 4×2, przeznaczonej dla samochodów napędzanych na jedną oś. Za przygotowanie wyścigowej Toyoty odpowiadają Motoweld.pl oraz Stanlej Racing, który zajmie się także obsługą podczas zawodów.

Emocje pierwszej rundy sezonu potęguje jednoczesne rozgrywanie aż czterech cykli. Reprezentanci ProfiAuto Racing Team powalczą o punkty we wszystkich z nich. Obok kierowców zgłoszonych do pierwszej i drugiej rundy Mistrzostw Polski, kibice zobaczą także rywalizację zawodników zgłoszonych do Mistrzostw Słowacji, Pucharu Europy Strefy Centralnej FIA CEZ i Międzynarodowego Pucharu w Wyścigach Górskich FIA IHCC. Dzięki temu w najbliższy weekend kibice w Załużu będą mogli obserwować rekordową liczbę 111 zgłoszeń, w mocnym międzynarodowym składzie. Michał Tochowicz i Łukasz Kopiec staną na linii startu 4,7 km trasy, odpowiednio z 42. i 35. numerem.

Michał Tochowicz: Koniec zimowej przerwy w startach! Już nie mogę doczekać się weekendu w Załużu. Zazwyczaj ludzie przyjeżdżają w Bieszczady w poszukiwaniu ciszy i odpoczynku, ale dla nas ten czas będzie wyjątkowo intensywny. Otwarcie sezonu przynosi nowe wyzwania i cele. W zespole zaszło kilka ważnych zmian i jestem pewien, że wspólnie będziemy świetnie realizować założony plan. Za nami ważne testowe kilometry i jestem po nich pełen optymizmu. Motywacja przed kolejnym sezonem jest ogromna i liczymy, że na bardzo szybkiej trasie w Załużu, wspólnie z ekipą EvoTech i partnerami ProfiAuto, MOTO Flota oraz Studio Optyczne 44, pozytywnie rozpoczniemy sezon”.

Łukasz Kopiec: „W zeszłym roku o tej porze miałem przed sobą perspektywę pierwszego startu w cyklu, o którym jeszcze wtedy niewiele wiedziałem. Z każdym kolejnym startem coraz pewniej i lepiej czułem się w świecie wyścigów górskich. Teraz czekam na rozpoczęcie swojego drugiego sezonu i nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie tutaj zabraknąć. Miniony rok był przede wszystkim czasem na zbieranie doświadczeń i poznanie specyfiki tras. Każdy wyścigowy weekend nadal będzie nauką, ale przyszedł czas, żeby wyżej postawić sobie poprzeczkę. Toyota to auto, którym chciałem startować już rok wcześniej, ale kilometry przejechane w Hondzie będą teraz bardzo cenne. W Starlecie zawsze dobrze się czułem, tym bardziej, że bliska jest mi jej charakterystyka. Myślę, że to wszystko razem przyniesie wyjątkowo ciekawy sezon, zwłaszcza, że czekają na nas mocni rywale. To jednak jeszcze mocniej mnie motywuje. Dziękuję za pomoc w przygotowaniach marce ProfiAuto, firmom MOTO Flota i Motoweld.pl oraz Stanlej Racing. Trzymajcie kciuki za cały zespół ProfiAuto Racing Team”.

 

 

źródło: Buchti.pl Promotion

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o