Od trzech miesięcy za styl Citroena odpowiada Pierre Leclercq. Przed nim bardzo trudne zadanie, bo wygląd marki musi ewoluować a jednocześnie nieco nawiązywać do tego co było. Po takich hitach jak kultowy Citroen DS, CX, XM czy w końcu C6, łatwo nie jest. Dzisiejsze samochody muszą się trochę wyróżniać. A jednocześnie Citroen stawia na indywidualizm oraz prostotę. Jaki więc będzie styl Citroena na rok 2019 i kolejne? Pierre Leclercq chce pozostać przy DNA marki.

Uważa, że Citroen jest marką, która nie mieści się w ustalonych regułach i musi oferować coś innego. Wychował się na klasycznych Citroenach, jego mama jeździła modelem Diane, tata miał CXa, brat DS. Jest więc nadzieja na powrót do korzeni. Leclercq jest bardzo krótko w firmie i na razie obserwuje to, co się tu dzieje. Ma sporo doświadczenia w projektowaniu a studiował w Pasadena Art Center College of Design w California.

polecamy

Zapowiada, że Citroen skupi się na indywidualizmie oraz prostocie. I będzie nawiązywać do poprzednich modeli. A właściwie je reinterpretować, bo nie chodzi o stworzenie marki retro. Wygląda więc na to, że nowe modele będą ewoluowały wyglądem.

No cóż, trzymamy kciuki.

źródło: L’usine Nouvelle

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

if (!window.mc4wp) { window.mc4wp = { listeners: [], forms : { on: function (event, callback) { window.mc4wp.listeners.push({ event : event, callback: callback }); } } } } })();

polecamy: