Renault ma w planach prezentację nowego modelu małego SUV-a, który będzie przeznaczony na rynek indyjski. Samochód zadebiutuje już z początkiem lutego podczas targów motoryzacyjnych w New Dehli.

Renault Kwid jest niewielkim miejskim modelem, który swoim pękatym i nieco wyżej położonym nadwoziem, przypomina samochody typu SUV. Model jest dostępny m.in. na rynku indyjskim, gdzie bije rekordy sprzedaży zarówno dzięki atrakcyjnej w stosunku do konkurencji stylistyce, jak i niskiej cenie. Samochód można kupić w Indiach w cenie bazowej 266.700 rupii, czyli niespełna 15 tys. zł. Skoro jeden tego typu model zdobył popularność, to dlaczego nie podążyć tym samym tropem i nie pokusić się o stworzenie kolejnego? I właśnie Renault już wkrótce taki samochód światu pokaże. Nastąpi to podczas targów motoryzacyjnych Auto Expo 2018, które odbędą się 9 lutego w New Dehli.

Na razie będzie to model koncepcyjny, ale jeśli wierzyć pierwszym zapowiedziom, będzie niewiele odbiegał od późniejszego seryjnego następcy. Długość nowego SUV-a nie przekroczy 4 m, co ma bardzo duże znaczenie dla jego ceny. Na mniejsze pojazdy nakładane są w Indiach dużo niższe podatki.

Model został opracowany przez centrum technologiczne aliansu Renault-Nissan w Chennai. Nowy SUV powiększy ofertę francuskiego producenta w Indiach tak, jak niedawno zrobił to Captur. Na rynku indyjskim samochód pojawił się w nieco zmienionej formie w porównaniu do modelu europejskiego.

SUV, który zadebiutuje w lutym, nie będzie jedynym nowym pojazdem Renault, jakie marka planuje na najbliższe lata. Kolejnym modelem dla Indii będzie hatchback skierowany do klientów ukierunkowanych na segment premium. Do oferty dołączy również małe Renault z segmentu minivanów, a także samochód elektryczny. Powiększenie portfolio to dla francuskiego producenta 400 mln dolarów inwestycji.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o