Prokuratura przeszukała biura firmy Opel w Niemczech. Producent jest podejrzany o manipulowanie testami emisji spalin swoich samochodów. W wyniku przeszukań Ministerstwo Transportu ogłosiło akcję serwisową prawie 100.000 egzemplarzy Opli m.in. modelu Insignia. Grupa PSA nie komentuje sprawy.

W 2015 roku Niemiecki Urząd Transportu Samochodowego (KBA) znalazł cztery programy manipulujące poziomem emisji spalin w pojazdach Opla. Producent został zobowiązany do przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania, aby usunąć nieprawidłowości. Na początku 2018 roku wykryto piąte urządzenie, które według KBA jest instalowane nielegalnie. W wyniku śledztwa związanego z emisją spalin samochodów marki Opel niemieccy prokuratorzy przeszukali w poniedziałek biura firmy w Ruesselsheim i Kaiserslautern, a następnie Ministerstwo Transportu nakazało akcję serwisową 95.000 egzemplarzy pojazdów producenta.

Kampania naprawcza ma dotyczyć modeli: Cascada, Insignia i Zafira, które powstały jeszcze gdy firma należała do General Motors. Opel został przejęty przez Grupę PSA w 2017 roku. Niemiecki producent już w 2016 roku przyznał się do instalowania oprogramowania, które w niektórych warunkach powodowało dezaktywację systemów kontroli spalin.

Opel oświadczył, że w pełni współpracuje z organami śledczymi, a pojazdy są zgodne z obowiązującymi przepisami. Grupa PSA nie komentuje sprawy.

Źródło: Financial Times, Automotive News

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

3
Dodaj komentarz

avatar
 
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
MoszeŁukaszŁukasz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Pytanie po co PSA pochełpił się na takiego odpada GM jakim jest Opel? Na dobre to nie wyjdzie francuzom

Łukasz
Gość
Łukasz

Francuzi raczej nie podjęli decyzji o kupnie pod wpływem chwili tak więc zostawmy takie sprawy mądrzejszym głowom i głupio nie komentujmy bo Oni dokładnie wiedzą poco kupili Opla .

Mosze
Gość
Mosze

już obsiorbałeś francuzom?