Dwukrotnie mniejsza produkcja, zakończenie wytwarzania kabrioletu Cascada, dobrowolne odejścia pracowników oraz przesunięcie części osób do zakładów w Niemczech. Tak wygląda aktualnie sytuacja fabryki Opla w Gliwicach. Na bazie porozumienia z PSA będzie działać do 2023 roku ale tak naprawdę nikt nie wie, czy Francuzi ją utrzymają. Opel ma w Europie zbyt wiele fabryk jak na aktualne zapotrzebowanie rynkowe. 

Opel przechodzi transformacje a nowe modele tej marki są oparte w coraz większej części na podzespołach PSA. Nadal nie są podjęte kluczowe decyzje w zakresie utrzymania działów odpowiadających za projekty, rozwój i technologię. Do tego dochodzi technologiczna rewolucja, związana z napędami elektrycznymi i hybrydowymi. Kolejne zakazy dla diesli, wprowadzane w niemieckich miastach, to ważny sygnał dla producentów. Tymczasem PSA walczy o kontrakty na dostawę akumulatorów – to dzisiaj drogi i deficytowy towar na rynku a zbyt wielu producentów i fabryk nadal nie ma. Dopiero powstają.

Nowe silniki 1.6 z Niemiec

O ile fabryka w Gliwicach nie zna jeszcze swojego losu, to PSA zapowiada, że za nowe 4-cylindrowe silniki benzynowe dla wszystkich marek grupy PSA odpowiadałyby Centrum Inżynieryjne w Rüsselsheim. Silniki zostaną zoptymalizowane do pracy w połączeniu z motorami elektrycznymi. Ich wprowadzenie na rynek jest zapowiadane na rok 2022. PSA rozważa wprowadzenie linii Performance – mocnej odmiany jednostek napędowych, przeznaczonych do aut GT.

Nowa rodzina silników czterocylindrowych będzie  przeznaczona do stosowania we wszystkich markach grupy PSA w Chinach i Ameryce Północnej, a także w Europie.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

3
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
OloFioleK Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FioleK
Gość
FioleK

Tak się kończy uczenie Francuzów jedzenia widelcem ;-) Od razu o tym mówiłem (że między innymi zamkną fabrykę Opla), szczególnie jak mi kolega powiedział, że chcieli kupić trochę wojskowego sprzętu u nas i momentalnie się wycofali z rozmów po tekstach o sztućcach.

Olo
Gość
Olo

Jaki Debil !! Większych debilizmów nie można napisać

FioleK
Gość
FioleK

Odpowiedział Wujek Staszek mistrz ciętej riposty… Jeśli wierzycie, że anulowanie Caracali i obrażanie Francuzów nie wpływa na ich podejście do Polski… Gliwicki zakład był na pewno jednym z najnowocześniejszych jakie posiadał Opel… Nie zamyka się nowoczesnego zakładu – tutaj decydują wtedy względy inne niż ekonomiczne.. Rząd Francji ma prawie 14% akcji PSA. Nauczcie się łączyć kropki.