Nowy Peugeot 508L. Nowa limuzyna spod znaku lwa dla Chin.

6 1

polecmy

Peugeot zaprezentował model 508L przeznaczony na rynek chiński. Model powstał przy współpracy z koncernem Dongfeng i jest gwiazdą stoiska marki podczas tegorocznych targów Canton Motor Show. Czym różni się od wersji europejskiej 508?

Peugeot ma ambicje, aby swoim nowym modelem w segmencie D zaistnieć nie tylko w Europie, ale na rynku globalnym. Samochód został zaprezentowany już w wersji fastback i kombi, w przyszłym roku będzie miał także wariant hybrydowy, ale marka spod znaku lwa nie zamierza na tym poprzestać. Właśnie ujawniono model 508 przeznaczony dla Chin. Peugeot 508L powstał przy współpracy z chińskim koncernem Dongfeng Motors.

Dodanie L do nazwy pojazdu oznacza: Luxury, Long i Latest Technology, co odnosi się do luksusu na pokładzie, długości pojazdu i rozstawu osi oraz obecności najnowszej technologii na pokładzie. Model ma spełniać oczekiwania chińskich klientów, którzy szukają eleganckiego, przestronnego samochodu wykorzystującego najnowsze osiągnięcia w motoryzacji.

Peugeot 508L jest przestronniejszy niż wersja europejska dzięki wydłużeniu o 55 mm rozstawu osi, który wynosi 2.848 mm. Długość pojazdu również została zwiększona do 4.856 mm (o 100 mm więcej). Model ma tradycyjne drzwi, zamiast bezramkowych (obecnych w modelu dla Europy), co ma zwiększyć ilość miejsca nad głową. W samochodzie, podobnie jak w europejskiej wersji 508 znajdziemy niewielką kierownicę oraz i-Cockpit z ekranem obsługiwanym za pomocą klawiszy, co pozwala na intuicyjne uruchomienie wielu funkcji w pojeździe.

Peugeot 508L posiada system łączności opracowany przez firmę Huawei i jest pierwszym pojazdem w ofercie, który korzysta z platformy IoT OceanConnect.

Peugeot 508L zostanie wprowadzony na rynek chiński na początku 2019 roku. Samochód ma rozszerzyć gamę marki w Chinach, która obecnie składa się z modeli: 301, 308 i 408, a także SUV-ów i crossoverów: 2008, 3008, 4008 i 5008.

Wraz z nowym Dongfeng Peugeot 508L, publiczność targów Canton Motor Show będzie mogła podziwiać modele: 408, 308 sedan, 4008 i 5008. Po raz pierwszy na kontynencie azjatyckim zostanie zaprezentowany także koncepcyjny model Peugeot e-Legend. Impreza odbędzie się w dniach od 16 do 25 listopada.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
MichalRobRamzesKarolRentowność Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FioleK
Gość
FioleK

Mogliby go w Europie oferować…

Rentowność
Gość
Rentowność

Mogliby mogli ?

Karol
Gość
Karol

Takie wymiary powinny byc w podstawowej wersji

Ramzes
Gość
Ramzes

No chyba, ze w Europie wprowadza 608.. z wymiarami A6/superb.. to w porządku.. wtedy mniejszy 508 ma sens..

Rob
Gość
Rob

W Polsce bardzo ograniczona jest gama modeli. A z aspiracjami Peugeota do marki premium, to niestety mam przykre doświadczenie. Na cztery zakupione samochody, trzy mają wady, których Peugeot nie chce usunąć. Sprzedać i zapomnieć, to nie polityka premium.

Michal
Gość
Michal

Dlaczego to nie jest wersja na Europę ?
i jeszcze kombi- byłoby super.