Listopad był kolejnym miesiącem w tym roku, w którym sprzedaż Peugeota przekroczyła poziom tysiąca samochodów. Łączna tegoroczna sprzedaż marki sygnowanej kroczącym lwem przekroczyła już 10.000 aut. Samo w sobie nie jest to już niczym szczególnym, bo w liczącej dwadzieścia lat historii Peugeota w Czechach miało to miejsce już po raz piąty, ale jeszcze nigdy nie stało się to tak wcześnie.

Tym razem dziesięciotysięcznego Peugeota w Czechach w ujęciu rocznym zarejestrowano już w listopadzie. Jedenasty miesiąc roku zakończył się dla Peugeota wynikiem 1.024 zarejestrowanych aut – osobowych i użytkowych. W efekcie do francuskiej marki należy obecnie 4,15% czeskiego rynku. Daje to szósta pozycję w rankingu producentów, a to wynik zauważalnie lepszy, niż w Polsce. Wzrost sprzedaży Peugeota w Czechach po jedenastu miesiącach bieżącego roku w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego wyniósł aż 21,3%!

W ujęciu jedynie listopada wyniki też są bardzo dobre. W jedenastym miesiącu bieżącego roku zarejestrowano w Czechach 766 osobowych aut marki Peugeot. To o 20,3% więcej, niż w listopadzie roku 2016. Tradycyjnie już najlepiej sprzedawały się modele 2008, 3008, 208 i 308. Niedawno do oferty wszedł największy z aktualnych SUV-ów marki, Peugeot 5008. Sprzedaje się bardzo dobrze, a listopad był najlepszym miesiącem dla tego modelu od chwili wprowadzenia na czeski rynek.

Z kolei w segmencie lekkich aut użytkowych Peugeot pozostaje niekwestionowanym liderem czeskiego rynku. W listopadzie na tamtejsze drogi wyjechało 258 nowych Peugeotów. W efekcie tegoroczny udział francuskiej marki w czeskim rynku wynosi 16,21% i sprawia, że Peugeot jest tam liderem w tym segmencie.

Łączna tegoroczna sprzedaż Peugeota w Czechach (za jedenaście miesięcy) sięgnęła poziomu 10.834 zarejestrowanych samochodów. W ujęciu rocznym marka wykroiła dla siebie 4,03% czeskiego rynku nowych aut (osobowych i lekkich użytkowych) i może się pochwalić 8,8-procentowym wzrostem sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Już teraz jest oczywiste, że będzie to najlepszy w historii rok francuskiej marki w Czechach.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o