Peugeot 205 GTi Dimma jest wyjątkową, bardziej rasową wersją szalonego, małego hatchbacka. Samochód posiadający specjalny zestaw nadwozia oraz inne modyfikacje został wystawiony sprzedaż.

Peugeot pochodzi z roku 1989. Z fabryki francuskiego producenta wyjechał jako 205 GTi, ale w latach 90. trafił do Japonii, gdzie przeszedł modyfikacje nadające mu specjalnego, bardziej rasowego wyglądu. Mały, zwinny i szybki model z pakietem nadwozia Dimma wyróżnia się spośród innych 205 GTi poszerzonymi nadkolami, zmienionymi zderzakami i nie tylko. Samochód został wyposażony m.in. w nowy wydech HP, specjalną kierownicę oraz aluminiowe felgi. Napęd wciąż jednak pochodzi od 1,9-litrowej jednostki generującej 128 KM, który współpracuje z 5-biegową manualną skrzynią biegów.

Peugeot 205 GTi Dimma ma na liczniku 138 tys. km i według sprzedającego jest w znakomitym stanie, co zdają się potwierdzać zdjęcia. Nawet wnętrze z czerwonymi dywanikami prezentuje się przyzwoicie. Wyjątkowa wersja 205-tki GTi, jest unikatowa także ze względu na lokalizację. Samochód znajduje się obecnie w USA, gdzie Peugeot nie jest częstym widokiem, choć gdy marka powróci do Stanów być może się to zmieni.

Źródło: Craigslist.org

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Adam Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

Piękne, genialne auto. Z tamtych czasów pamiętam jeszcze 405 MI 16.