Peugeot 5008 został nagrodzony tytułem Crossover Roku 2018 w Szkocji. Samochód dzięki komfortowemu wnętrzu, nowoczesnej technologii oraz systemowi i-Cockpit pokonał konkurentów takich jak: Nissan Qashqai, Vauxhall Grandland X, Dacia Duster i Skoda Karoq.

Nowy Peugeot 5008 otrzymał tytuł Crossovera Roku 2018. Wyróżnienie zostało przyznane przez Stowarzyszenie Szkockich Dziennikarzy Motoryzacyjnych (ASMW). W samochodzie najbardziej spodobał się i-Cockpit, dzięki któremu wszystkie funkcje są w zasięgu ręki, a kierowca nie musi odrywać wzroku od drogi. Peugeot został wyróżniony także za obecność zaawansowanych systemów wspomagających pracę kierowcy takich jak automatyczny system hamowania awaryjnego (AEBS), system ostrzegający o zbyt szybkim zbliżaniu się do pojazdu poprzedzającego i asystent utrzymania pasa.

Nowy Peugeot 5008 posiada również szereg praktycznych elementów, takich jak gniazda, haki, rolety i inteligentne schowki. Model posiada wnętrze, które łatwo dopasować do własnych potrzeb z trzema indywidualnie składanymi siedzeniami drugiego rzędu. Wszystkie posiadają regulację pozycji i zostały wyposażone w mocowania fotelików ISOFIX. Ponadto dwa siedzenia w trzecim rzędzie można wyjąć, by uzyskać przestrzeń ładunkową 952 litrów.

„Peugeot 5008 zwyciężył w swojej kategorii ponieważ zaimponował sędziom wszechstronną kabiną, przejrzystością i-Cockpitu i komfortowym wnętrzem. Pojazd świetnie się prowadzi, pozwala na płynną jazdę i oferuje praktyczność, której wymagają klienci” – powiedział John Murdoch, prezes Stowarzyszenia Szkockich Dziennikarzy Motoryzacyjnych.

„ASMW jest jednym z najbardziej szanowanych i uznanych organizacji w branży motoryzacyjnej i każda nagroda, która jest przez nią przyznawana, zawsze będzie dla nas wielkim zaszczytem. Cieszymy się, że możemy odebrać nagrodę „Crossover of the Year” w tak konkurencyjnym i cenionym segmencie” – powiedział David Peel, dyrektor zarządzający w Peugeot UK. – „Nowy model 5008 oferuje kierowcom kompaktową, ale przestronną opcję dla rynku SUV-ów. To wspaniałe, że cechy, które wprowadziliśmy do tego segmentu, spotkały się z tak dużym uznaniem”.

Peugeot 5008 pokonał takich konkurentów jak: Nissan Qashqai, Vauxhall Grandland X, Dacia Duster i Skoda Karoq.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

2
Dodaj komentarz

avatar
 
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
RomanTommo66 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tommo66
Gość
Tommo66

Wyróżniony za i-Cockpit ? Tam w Szkocji chyba Auto Świata nie czytają.

Roman
Gość
Roman

Dlaczego ci Szkoci zaliczyli Peugeota 5008 do crossoverów? Przecież to jest SUV (Sport Utility Vehicle) tak przynajmniej określa go producent! Ale nagroda, to nagroda, a 5008 i tak prezentuje się doskonale!