Grupa PSA ogłosiła niedawno, że marką, która zostanie wprowadzona na rynek amerykański będzie Peugeot. Który samochód trafi do USA jako pierwszy? Na celowniku są modele rodzinne i kompaktowe jak: Peugeot 508, 3008 oraz 5008.

Pod koniec zeszłego miesiąca, szef Grupy PSA, Carlos Tavares poinformował, że zamierza ponownie wprowadzić do USA markę Peugeot. Producent wycofał się z rynku na początku lat 90. Zgodnie z zapowiedzią, powrót PSA do Stanów Zjednoczonych będzie odbywał się stopniowo i ostrożnie. Na razie koncern rozpoczął działania za oceanem poprzez uruchomienie usługi car-sharingu o nazwie Free2Move, ale jeszcze do roku 2026 do sprzedaży trafi pierwszy samochód.

polecamy

Jakie modele będą dostępne w USA? Do powrotu Peugeota do Stanów mamy jeszcze 7 lat, także gama marki może ulec nieznacznej zmianie, ponadto Amerykanie mogą otrzymać inne samochody niż klienci europejscy. Zgodnie z pierwszymi informacjami, rozważane są pojazdy kompaktowe i rodzinne jak 508, 3008 oraz 5008. Jednym ze spodziewanych modeli może być także nowa generacja 308, która zostanie zaprezentowana w roku 2020. Najlepszym potencjalnym kandydatem wydaje się 3008, o którym już wcześniej wspominał dyrektor generalny Peugeota Jean-Philippe’a Imparato. „Gdy na początku 2017 roku wprowadziliśmy na rynek kompaktowy model 3008, otrzymaliśmy opinie, także z Kalifornii: Wow, ten samochód jest super” – powiedział.

Grupa PSA będzie postępowała „z ostrożnością”, a Carlos Tavares zapowiada, że nie ma mowy o produkcji na miejscu. Sposób dystrybucji pojazdów również jest nieco niejasny. Francuski koncern twierdzi jednak, że samochody będą eksportowane do Stanów Zjednoczonych z Europy lub chińskich fabryk. Carlos Tavares dodaje, że „Kiedy wkroczymy, to już nie wyjdziemy”.

Źródło: Automotive News Europe

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

if (!window.mc4wp) { window.mc4wp = { listeners: [], forms : { on: function (event, callback) { window.mc4wp.listeners.push({ event : event, callback: callback }); } } } } })();

polecamy: