Producent spod znaku lwa zdecydował się wycofać z Pól Elizejskich podobnie jak wcześniej Citroen. Słynne Peugeot Avenue, w którym wystawiano najnowsze i najciekawsze modele marki, zostało zamknięte.

Producenci, i to nie tylko francuscy, rezygnują z działalności przy Polach Elizejskich w Paryżu. Decyzję o zamknięciu swojego salonu wzdłuż najsłynniejszej alei w stolicy Francji podjął niedawno Citroen, zrezygnowała również Toyota oraz Mercedes. Do grona motoryzacyjnych marek, których zabraknie w tej pięknej lokalizacji, dołączył właśnie Peugeot ze swoim flagowym Peugeot Avenue.

Peugeot Avenue, w którym wystawiane były najnowsze i najciekawsze modele marki, gościło rocznie 1,5 mln osób. Był to pierwszy salon samochodowy, w którym można było podziwiać nowe 508. Ekspozycja obejmowała wielokrotnie także modele historyczne, czy koncepcyjne, w tym model Instinct Concept. Sportowych przedstawicieli marki spod znaku lwa reprezentowała wystawa pojazdów rajdowych, wśród których można było podziwiać startujący w Dakarze model 3008 DKR Maxi. Pojawiały się też modele wyścigowe. Producent spod znaku lwa oferował w Peugeot Avenue interaktywne i edukacyjne rozrywki dla dorosłych, a także organizował różnego rodzaju imprezy związane z marką. Na miejscu znajdował się również butik oferujący gadżety Peugeota.

Peugeot pojawił się pod numerem 136 przy Polach Elizejskich 18 lat temu i, podobnie jak inni producenci, wycofał się z tego miejsca, ponieważ lokalizację uznano za zbyt mało opłacalną w procesie racjonalizacji kosztów. Obecnie salon jest przenoszony do innego miejsca na terenie Paryża. Spośród francuskich producentów przy Polach Elizejskich pozostało jeszcze Renault ze swoim Atelier. Marka DS Automobiles ze swoim DS World Paris jest niedaleko, ale przy mniej prestiżowej, równoległej do Pól Elizejskich uliczce.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Adam Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

Szkoda, ale cóż, to była taka nieodpłatna ‚galeria sztuki motoryzacyjnej’, więc pewnie przychód mały, a koszty utrzymania ogromne. Ale przynajmniej udalo mi sie tam kilka lat temu byc i zobaczyć m.in. Peugeot Onyx.