Niesamowite informacje spływają do nas z Francji. Peugeot wyprzedził pierwszy raz od dłuższego czasu Renault na rynku detalicznym. Liderem sprzedaży we Francji pozostaje Dacia Sandero. Drugie miejsce zajmuje Peugeot 208, później Renault Clio, Peugeot 2008, Renault Captur, Peugeot 3008 oraz Renault Twingo. 

Na dzień 10 października Peugeot sprzedał 131.197 samochodów, natomiast Renault 129.622. To oznacza, że Francuzi przekonali się do lwa.

Jednak marka z rombem na masce pozostaje liderem pod względem ilości produkcji, jeśli uwzględni się również sprzedaż do firm oraz flot. Renault sprzedało od stycznia 420.000 pojazdów, uwzględniając w tym lekkie samochody dostawcze. Peugeot znalazł 350.000 nabywców.

Ale luka ta jest coraz mniejsza. Przełom nastąpił w 2016 roku, gdy w sprzedaży pojawiła się druga generacja nowego Peugeot 3008. Francuscy klienci indywidualni wprost pokochali ten samochód, pomimo, że jego cena była wyższa niż części konkurencji. Według ocen ekspertów, w ciągu najbliższych 2-3 lat sprzedaż obu marek może się wyrównać.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

3
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
PrawdaKangooSafrane Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Safrane
Gość
Safrane

Kiedy po raz ostatni Peugeot albo Citroen sprzedały więcej aut, niż Renault?

Kangoo
Gość
Kangoo

Nigdy ;) i nigdy do tego nie dojdzie

Prawda
Gość
Prawda

Nie musi. Wystarczy porównać ile obecnie jest jeżdżących jednych, a ile drugich.