Czy może być coś lepszego niż połączenie letniej pogody, piękna zabytków i blisko 90 samochodów Peugeot z całego świata? Dla miłośników lwa odpowiedź jest oczywista. W ten weekend stolica Czech gościła niezwykłą imprezę, międzynarodowy zlot International L’Aventure Peugeot Meeting. Miał on miejsce po raz 26 ale w tym kraju odbywa się po raz pierwszy.

Najstarszy Peugeot z 1928 roku

Zadbane auta robiły niesamowite wrażenie. Uczestnicy przyjechali nie tylko z Europy ale nawet z innych kontynentów. Pojawili się goście z Niemiec, Belgi, Austrii, Czech i oczywiście Polski. Najstarsze auto Peugeot pochodziło z 1928 roku i był to model 172M. Przyjechał… z Czech. Nie zabrakło też wielu innych ciekawych modeli, w tym oczywiście Peugeot 201, który był zaledwie o rok młodszy. To wspaniale zachowane auto wyprodukowano w 1929. Innym zachwycającym modelem jest ekskluzywny Peugeot 402 Cabrio Darl’mat z 1938 roku. Wśród bardziej współczesnych aut znalazł się między innymi Peugeot 205 T16.

Gość z Kostaryki

Największą sensacją była wizyta samochodu z… Kostaryki. Auto przypłynęło do Europy statkiem. Przyjechał w kabriolecie 403. Uczestnicy zlotu zostali zakwaterowani w praskim hotelu Pyramida. A jeśli jesteś właśnie w Czecnach, to szybko kierujcie swojego kroki na miejsce zlotu. Dzisiaj uczestnicy przejechali 30-kilometrową trasą przez Pragę i okolice. Impreza trwa nadal, przeniosła się właśnie do zamku Zbiroh, a my zapraszamy do galerii poniżej, zobaczcie jakie niesamowite maszyny zawitały do Czechów. Za kilka z tych aut dalibyśmy się pokroić!
Jutro zlot przemieści się ze Zbiroh do Pilzna. I zakończy na terenie browaru.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o