Ponowny podwójny tryumf Citroëna w Carbuyer Best Cars Awards

0 0

polecmy

Niemalże tak, jak przed rokiem… Brytyjski magazyn Carbuyer ogłosił zwycięzców organizowanego przez siebie plebiscytu noszącego nazwę Carbuyer Best Cars Awards. Rok temu w swoich segmentach zwyciężyły Citroëny C3 Aircross oraz C4 Picasso. W tym roku po Carbuyer Best Cars Awards sięgnęły Citroëny C3 Aircross i C4 SpaceTourer.

Oznacza to, że po nagrody Carbuyer Best Cars dwa modele Citroëna sięgnęły po raz drugi z rzędu. Co więcej – to praktycznie te same modele. Bo przecież C4 SpaceTourer jest nową nazwą dla dobrze znanego i cenionego na rynku C4 Picasso.

Citroën C3 Aircross zdobył po raz kolejny pożądane wyróżnienie Best Small SUV, co pokazuje rosnącą popularność kompaktowego SUV-a francuskiej marki. Grand C4 SpaceTourer był również zwycięzcą swojej kategorii zdobywając tytuł w klasie Najlepszy MPV. Carbuyer pochwalił model za jego charakter, praktyczność i wyjątkowy komfort. Grand C4 Picasso był wcześniej laureatem nagrody Best Seven-Seater magazynu Carbuyer – przez trzy kolejne lata!

Nagrody Carbuyer Best Cars wręczono w siedemnastu kategoriach. Ceremonia odbyła się w Curzon Bloomsbury Ciemna w Londynie. Wyniki plebiscytu powstają w ten sposób, że zbiera się dane dotyczące wyszukiwania poszczególnych modeli samochodów na carbuyer.co.uk. Wniosek z tego płynie taki, że są to najbardziej poszukiwane i najbardziej interesujące samochody wśród czytelników magazynu. Ale jest też zespół dokonujący testów poszczególnych aut. Jurorzy wybierają zwycięzcę w każdej kategorii, analizując i oceniając pojazdy według szeregu kryteriów, w tym bezpieczeństwa, wydajności, niezawodności i wydajności.

Rynek małych SUV-ów rośnie w niewiarygodnym tempie, więc potrzeba czegoś wyjątkowego, aby trafić na naszą listę. Citroën C3 Aircross jest właśnie takim samochodem. To niezwykle praktyczne, stylowe i wydajne auto, które przenosi program Citroën Advanced Comfort na wyższy poziom” – powiedział Steve Fowler, redaktor naczelny Carbuyer.

Citroën ma wielką historię wygodnych i innowacyjnych samochodów rodzinnych, a Grand C4 SpaceTourer jest z pewnością w tym stylu. Ma wszystko, czego oczekujemy od MPV, a mimo to nadal udaje się mu wypełnić rolę pojazdu użytkowego z odrobiną stylu dzięki temu oryginalnemu nadwoziu i wysokiej jakości wnętrzu. Jest to godny zwycięzca naszej klasyfikacji Najlepszy MPV 2019” – skomentował wybór francuskiego minivana Steve Fowler.

W zeszłym roku C3 Aircross wygrał swoją pierwszą nagrodę w Wielkiej Brytanii na Carbuyer Best Cars Awards, więc jest jeszcze bardziej wyjątkowy fakt, że w tym roku ponownie został wyróżniony tą samą nagrodą. Zwycięstwo w gorącej kategorii małych SUV-ów tylko wzmacnia sukces pozycjonowania marki i strategii produktów marki Citroën. Z niecierpliwością czekamy na dodanie kolejnych wyróżnień do rosnącej listy osiągnięć modelu” – powiedziała Souad Wrixen, dyrektorka marketingu Citroën UK. – „Cieszymy się również, że Grand C4 SpaceTourer został uhonorowany za to, że jest genialnym samochodem rodzinnym. Pochwały za praktyczność, przestronność i komfort są prawdziwym świadectwem doskonałej konstrukcji samochodu, zdecydowanie podkreślające jego miejsce na szczycie klasy MPV”.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o