Projekt Renault F1 będzie kontynuowany mimo aresztowania Ghosna?

2 2

polecmy

Przedstawiciele Renault zdementowali informacje, że projekt Renault F1 mógłby być zagrożony z powodu zatrzymania prezesa firmy w Japonii. Carlos Ghosn przebywa w areszcie w Tokio. Szef zespołu F1 Renault, Cyril Abiteboul, oświadczył, że to wydarzenie nie będzie miało wpływu na dalsze losy projektu. 

Renault jest obecnie zaangażowane w Formule 1 pod nazwą Renault Sport Formula One Team. Zaczynała w 1977 roku są związani z Formułą 1 jako konstruktor i dostawca silników. W 1983  Renault zaczęło dostarczać silniki innym zespołom. Zespół Renault wygrywał wyścigi i rywalizował o tytuły światowe, ale wycofał się pod koniec 1985 roku.

Renault powróciło do Formuły 1 w 2000 roku, kiedy przejęło zespół Benetton Formula. W 2002 roku Renault zmieniło nazwę zespołu na „Renault F1 Team” i zaczęło używać Renault jako nazwy konstruktora, wygrywając zarówno mistrzostwa kierowców, jak i konstruktorów w 2005 i 2006 roku.

Jednym z kierowców, który jeździł dla Renault był Robert Kubica. Renault dostarcza również silniki dla zespołu McLaren.

Carlos Ghosn był postrzegany jako jedna z osób, które nie chciały większych inwestycji w F1. Jednak w 2015 roku podjął decyzję o zwiększeniu zaangażowania w ten sport.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
SlawoE D Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
E D
Gość
E D

mam nadzieje, że Renault będzie dalej w F1 i rozwinie bolid jak trzeba – a za 2 lata wróci do nich Alonso i zdobędzie swój ostatni 3 -ci tytuł i skończy z F1 jako najlepszy kierowca w stawce (jakim niewątpliwie jest od kilku lat) i pójdzie na zasłużoną emeryturę… ech – chciałbym to zobaczyć… i przeżyć

Slawo
Gość
Slawo

Tam jest teraz za dużo polityki, przez którą zrezygnowali z Roberta, co dla mnie było błędem – zmarnowany rok z Saintz Jr. W każdym razie 2020 powinien być przełomowy.