Jeszcze w tym roku w Namibii zostanie uruchomiony zakład montażowy, w którym spółka joint venture zawiązana przez Grupę PSA i Namibia Development Corporation (NDC) będzie montować samochody pod markami Peugeot i Opel. Produkcyjne uruchomienie zakładu planowane jest na drugą połowę 2018 roku.

Zakład montażowy powstanie w Walvis Bay w Namibii. Namibia, to państwo w południowej Afryce leżące na zachodnim brzegu tego kontynentu. Walvis Bay, to trzecie co do wielkości miasto tego kraju, ale jego populacja jest niewielka – to kilkadziesiąt tysięcy osób. Ludność całej Namibii liczy sobie ok. 2,5 miliona osób. Walvis Bay leży nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego – jest miastem portowym.

Spółka joint venture, o której wspomniałem, powstanie dzięki porozumieniu podpisanemu przez Grupę PSA i rząd Namibii. Docelowa roczna wydajność montowni w Walvis Bay ma osiągnąć 5.000 samochodów i ma się to stać w 2020 roku. Samochody trafią na rynki państw SACU (Southern African Custom Union), czyli do Namibii, RPA, Bostwany, Lesotho i Suazi. Pierwszymi samochodami montowanymi w Walvis Bay będą Peugeot 3008 i Opel Grandland X.

Umowa ta jest częścią strategicznego planu rentowności Push to Pass mającego na celu zaspokojenie oczekiwań klientów we wszystkich regionach, w których działa Grupa PSA. To zmaterializowanie ambicji Grupy PSA do rozwoju międzynarodowego poprzez bezpośrednią produkcję na Bliskim Wschodzie i w Afryce 70% pojazdów sprzedawanych w regionie. Ten projekt jest również ilustracją tego, że marka Opel ma duży potencjał w tym regionie. Lokalna produkcja modeli Opla została ustalona i wdrożona w rekordowym czasie, mniej niż cztery miesiące po ogłoszeniu strategicznego planu PACE!, co miało miejsce 9. listopada 2017 roku.

Wiceprezes wykonawczy ds. Regionu Bliskiego Wschodu i Afryki w Grupie PSA, Jean-Christophe Quemard, deklaruje: „Inwestycja w Namibii jest częścią długofalowej strategii Grupy PSA w celu zwiększenia sprzedaży w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Jest zgodna z naszym celem sprzedania w tym regionie miliona pojazdów w 2025 r. Nowa montownia będzie obsługiwać rynki regionu dzięki produktom zgodnym z oczekiwaniami naszych klientów marek Opel i Peugeot”.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Grupa PSA

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o