PSA i FCA rozszerzają partnerstwo w sektorze aut dostawczych: Citroen, Peugeot, Fiat, Opel i Vauxhall z Sevel

1 0

polecmy

Joint venture pomiędzy PSA (Citroen, DS, Opel, Peugeot) oraz FCA (Fiat, Chryslter) czyli firma Sevel,  produkuje samochody dostawcze już od czterech dekad. Długa współpraca grupy PSA z FCA, została po raz kolejny przedłużona. Umowa będzie obowiązywać co najmniej cztery lata. Koncerny podpisały właśnie nową umowę o rozszerzeniu współpracy w zakresie produkcji pojazdów użytkowych do 2023 roku.

Wspólne przedsięwzięcie, znane jako Sevel, powstało 40 lat temu. Firma będzie nadal produkował samochody dostawcze takie jak Fiat Ducato, Peugeot Boxera i Citroën Jumper, podobnie jak w ciągu ostatnich czterech dekad. Wkrótce do produkcji wejdą nowe modele marek Opel i Vauxhall.

Aby sprostać oczekiwanemu wzrostowi zapotrzebowania na te auta, fabryka otwarta w 1981 roku w Val di Sangro we Włoszech, zwiększy moce produkcyjne. Rozbudowa będzie trwała przez najbliższe miesiące. Aktualnie Sevel zatrudnia 6,2 tys. pracowników.

źródło: PSA

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Piotr001 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr001
Gość
Piotr001

To jest raczej oczywiste! Zdecydowanie bardziej przydatna była by informacja czy obecna generacja dużych dostawczaków w związku z tym rozszerzeniem, doczeka się nowej!