Zmiany na stanowiskach kierowniczych firmy Opel. Dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu został Xavier Duchemin, natomiast funkcję dyrektora finansowego będzie pełnił Frédéric Brunet. Obaj od lat są związani z francuskim koncernem PSA.

Rada nadzorcza firmy mianowała nowych dyrektorów firmy Opel. Od 1 sierpnia 2018 roku Xavier Duchemin stanie na czele działu sprzedaży i marketingu Opla. Zastąpi Petera Küsperta, który po pięciu latach urzędowania opuszcza firmę na własne życzenie. Frédéric Brunet od przyszłego miesiąca obejmie funkcję dyrektora finansowego. Zastąpi Philippe’a de Rovira, który został mianowany członkiem komitetu wykonawczego Grupy PSA oraz dyrektorem finansowym koncernu.

Xavier Duchemin od stycznia 2017 jest dyrektorem PSA Retail, wcześniej zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Peugeot France, szefa marketingu Citroena oraz dyrektora generalnego Citroena w Wielkiej Brytanii i Austrii. Duchemin jest absolwentem HEC Business School w Paryżu zajmował różne stanowiska w dziale sprzedaży i marketingu w Grupie PSA od 1991 roku.

Frédéric Brunet jest absolwentem Ecole Centrale de Lyon, a swoją karierę rozpoczął w 2000 roku jako audytor w firmie PricewaterhouseCoopers. Do Grupy PSA dołączył w roku 2004. Pracował w Departamencie Strategii, gdzie nadzorował planowanie strategiczne oraz wpływ finansowy. W latach 2012-2014 Frédéric Brunet zdobył międzynarodowe doświadczenie jako dyrektor finansowy Grupy PSA w Ameryce Łacińskiej. W latach 2014-2017 kierował działem relacji inwestorskich.

Zarówno Duchemin jak i Brunet będą podlegać bezpośrednio szefowi koncernu Opel/Vauxhall Michaelowi Lohschellerowi.

„Cieszę się, że Frédéric Brunet i Xavier Duchemin dołączą do naszego zespołu zarządzającego” – powiedział Lohscheller. „Obaj są silnymi i uznanymi liderami z dużym doświadczeniem w branży motoryzacyjnej i będą odgrywać kluczową rolę w realizacji naszego strategicznego planu PACE!” – dodał.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o