Grupa PSA (Citroën, DS, Opel i Peugeot) będzie produkować samochody w Hiszpanii. Będą powstawać tutaj takie samochody jak elektryczne wersje samochodów dostawczych K9, czyli Citroën Berlingo, Peugeot Rifter / Partner, Opel Combo oraz Toyota K9 a także oraz crossovery, w tym Peugeot 2008. Te auta będą produkowane w Vigo. Zakład w Vigo przestanie wytwarzać modele opartych na modułowej platformie EMP2, ponieważ hiszpańska fabryka skoncentruje się na najmniejszym CMP i jego elektrycznej wersji e-CMP.

W Saragossie będzie produkowany nowy Opel Corsa. Podobnie jak jej francuski odpowiednik, Peugeot 208, Corsa będzie miała wersję elektryczną – eCorsa. W tej samej fabryce powstaje obecnie także Opel Mokka X, którego druga generacja pojawi się w 2020 roku i również będzie miała wariant elektryczny – eMokka X.

Nowy Citroen C4 z potężną baterią 60 KWh.

Nie wiadomo za to, co z fabryką w Madrycie. Powstaje tutaj C4 Cactus. Jednak jego nowa generacja będzie zbudowana na rozszerzonej wersji platformy CMP. Co ciekawe, będzie też miała wersję elektryczną, opartą na platformie e-CMP, z akumulatorem o pojemności aż 60 kWh, czyli znacznie więcej niż inne modele a producent obiecuje do 500 km zasięgu.

źródło: Motor.es

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o