Renault 5 Turbo 2 za 340.000 zł – szaleństwo klasyków trwa!

0 0

polecmy

Legendarne Renault 5 Turbo 2 wkrótce zostanie sprzedane na aukcji. Samochód ma szansę osiągnąć zawrotną cenę. Specjaliści szacują, że francuski klasyk wart jest nawet 70.000 funtów szterlingów, czyli prawie 340.000 zł!

Niedawno pisaliśmy o ogromnych kwotach, jakie osiągają francuskie klasyki, ale szaleństwo dotyczy nie tylko Citroena i Peugeota, czego doskonałym przykładem jest widoczne na zdjęciu Renault 5 Turbo 2, które w styczniu przyszłego roku zostanie wystawione na licytacji. Model pochodzi z roku 1984, ma doskonale utrzymane perłowe nadwozie, jest w bardzo dobrym stanie mechanicznym, a na liczniku ma zaledwie 24.000 km przebiegu.

Renault R5 Turbo pojawiło się w roku 1980, jako model z homologacją do startów w rajdach Grupy B i w swojej karierze zdołało przysłużyć się marce Renault sporą liczbą zwycięstw. W 1981 roku Jean Ragnotti i jego pilot Jean-Marc Andrie wygrali nim Rajd Monte Carlo, a rok później Ragnotti zwyciężył Rajd Korsyki modelem 5 Turbo Maxi. Po wyprodukowaniu 400 egzemplarzy w wersji drogowej, co było wymogiem uzyskania homologacji Grupy B, pojawiła się druga generacja pojazdu. Właśnie Renault 5 Turbo 2 zostanie wystawione na aukcji Silverstone, która odbędzie się w dniach od 10 do 13 stycznia w Birmingham.

Perełka powinna bardzo szybko zainteresować kolekcjonerów, ale chętni na zakup modelu, muszą przygotować się na spory wydatek. Specjaliści szacują wartość R5 Turbo na 60.000–70.000 funtów, czyli prawie 340 tys. zł. Cena uwzględnia fakt, że samochód jest w bardzo dobrym stanie i ma naprawdę unikatowy charakter. Renault wyprodukowało zaledwie 3.167 egzemplarzy modelu.

Źródło: Silverstone Auctions

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o