Nowy model Renault Clio 2019 pojawił się na pierwszym filmie. Możemy zobaczyć na nim zarówno design zewnętrzny, jak i zalety wnętrza pojazdu. W samochodzie wykorzystano m.in światła w kształcie litery C, które upodabniają Clio do Megane. Renault zapowiada, że model przeszedł ewolucję designu zewnętrznego i rewolucję wewnątrz.

Renault opublikowało film prezentujący wnętrze Clio V generacji, ale na kilku kadrach możemy dostrzec wygląd zewnętrzny pojazdu, w tym wyraźnie zaznaczone reflektory w kształcie litery C, które nadają pojazdowi zadziornego wyrazu i upodabniają do modelu Megane. Przez moment możemy zaobserwować również tylne światła w kształcie skrzydeł.

Szef designu Renault, Laurens Van Der Acker zapowiada, że Renault Clio 2019, zaczerpnęło wszystko to, co najlepsze z poprzednich generacji pojazdu i że samochód przeszedł ewolucję designu zewnętrznego oraz rewolucję wnętrza. W samochodzie udało się wygospodarować więcej miejsca na nogi oraz na większy schowek po stronie pasażera. Poziome nawiewy, które łączą się z motywem linii na desce rozdzielczej mają dostarczyć wrażenia szerokości i przestronności. Ponadto Renault wykorzystało miękkie w dotyku, wysokiej jakości materiały na desce rozdzielczej, panelach drzwi oraz konsoli centralnej. Wokół drążka zmiany biegów, nowe Renault Clio ozdobił efekt świetlny w kształcie litery J, który dostępny będzie w 8 różnych wersjach kolorystycznych.

Samochód został wyposażony w 9,3-calowy pionowy ekran dotykowy, umieszczony na wysokości wzroku kierowcy, a dostęp do niego powinien być łatwy i ergonomiczny. Clio otrzymało nowe fotele, elektryczny hamulec postojowy, a jako opcja dostępna będzie ładowarka indukcyjna.

Renault Clio z powodzeniem może nosić miano bestsellera. Od momentu prezentacji pierwszej generacji w roku 1990 sprzedano aż 15 mln egzemplarzy pojazdu, a popularność czwartej generacji, która pojawiła w roku 2012 rosła praktycznie z roku na rok. W ubiegłym roku sprzedano 450.000 sztuk modelu na całym świecie. Nowa generacja ma szansę kontynuować ten sukces.

Aktualizacja: film niestety został szybko usunięty ze strony Renault, ale nowe Clio można zobaczyć tutaj (dzięki Marcin).

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

8
Dodaj komentarz

avatar
 
6 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorzy komentarzy
MarcinPiotr001Raf79JarekDanel Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ccc999
Gość
ccc999

Siedzenia identyczne jak te w DS 7 za 12 tysięcy :) żenująca polityka Pługa.

Kris
Gość
Kris

Super teraz clio będzie najlepiej wykonanym renault, skoro jakość porównywalna z ds7

Piotr001
Gość
Piotr001

Chyba ci się koncerny popitoliły.

Adam
Gość
Adam

Chyba trochę urosło. Jakość tych tego wszystkiego wyglada świetnie. Trochę katów wewnątrz – skojarzenia z „Niemcami”. Słabo jeszcze widać zewnątrz ale tył tez ma dużo wcięć przy słupku C. Chyba będzie dobrze. Zaczyna mi osobiście się podobać. No i te wirtualne zegary. Tego jeszcze w Renault nie grali. A to przecież Clio.

Danel
Gość
Danel

Bardzo ladny środek kilka elementow z dustera widze we wnętrzu.
Ciekawe jak wyglada w niższych wersjach wyposażenia.

Jarek
Gość
Jarek

Duże podobieństwo do obecnej Micry. Obydwa powstają w tej samej fabryce.

Raf79
Gość
Raf79

Te wnętrze to taki mix….elementy z Dacii (pokrętła, przyciski, gałka zmiany biegów)….kierownica, deska, fotele ala Micra. Trochę brak własnego stylu. Clio 4 miała swój oryginalny styl i projekt. Brakuje tutaj ducha Renault w środku. A na zewnatz to przód ala Megane. Ale to tylko moje zdanie

Marcin
Gość
Marcin

Na tym filmie widać dużo więcej https://www.youtube.com/watch?v=A2o8KalH2ik