Sportowy duch w Renault Clio? Proszę bardzo: marka Renault zaprezentowała właśnie Clio R.S.18, czyli specjalną wersję popularnego modelu. Za samochód odpowiedzialny jest dział Renault Sport. Limitowana edycja nawiązuje do Formuły 1.

Już pierwsze spojrzenie na Renault Clio R.S.18 mówi nam, że do zwykłego Clio jest mu daleko. Limitowana edycja bazuje na Renault Clio R.S. 220 EDC Trophy, czyli najmocniejszej wersji tego pojazdu na rynku. Już na samym wstępie jest więc bardzo ciekawie. Ponadto model został wykończony w schemacie barwnym zespołu Renault Formula One Team, czyli kolor czarny łączy się w tym pojeździe z intensywnie żółtymi wstawkami (Deep Black i Sirius Yellow). Na drzwiach, dachu, progach oraz we wnętrzu umieszczono symbole R.S.

Właściciel Clio R.S.18 powinien poczuć za kierownicą sportowy klimat, choć specjaliści z Renault Sport nie pokusili się nawet o lekkie wzmocnienie jednostki napędowej, jak to miało miejsce w przypadku Clio R.S.16. Zaprezentowany w 2016 roku model dysponował mocą 275 KM. W Clio R.S.18 emocji dostarczy 220-konna jednostka, która generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 280 Nm. Do standardowego wyposażenia trafił wydech marki Acrapovic, który ma zapewnić piękne głębokie brzmienie pojazdu. Pozostałe zmiany będą raczej cieszyły oczy i poprawią atmosferę w samochodzie. We wnętrzu Clio R.S.18 znajdziemy m.in. sportową kierownicę pokrytą skórą i alkantarą oraz otwory wentylacyjne, które wyglądem nawiązują do elementów z włókna węglowego.

„Klienci Renault Sport podzielają naszą pasję do sportów motorowych. Jesteśmy dumni, że dzięki limitowanemu modelowi, który pod względem technicznym został oparty na Clio R.S. 220 EDC Trophy, możemy zaoferować klientom najlepszą wiedzę inżynierską. Jego sportowe zalety wyrażają liczne elementy stylistyczne, które zostały zaczerpnięte bezpośrednio ze świata Formuły 1. Renault Clio R.S.18 to ilustracja ścisłej więzi sportów motorowych z naszymi samochodami seryjnymi” – powiedział Quentin Audiffren, produkt manager Clio RS oraz Renault Sport Cars.

Renault Clio R.S.18  jest przeznaczone głównie dla kolekcjonerów oraz entuzjastów motorsportu. Samochód trafi do sprzedaży w Europie w pierwszej połowie 2018 roku.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
adiq Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adiq
Gość
adiq

wow :D jeździłbym :D