Renault Espace F1 Concept pochodzący z 1994 roku wreszcie ma godnego następcę. Na razie niestety wyłącznie na ekranie komputera, ale liczmy, że projekt sprowokuje designerów francuskiej marki do własnej kreacji. Autorem Renault Espace F1 2018  jest Marco van Overbeeke.

Pamiętacie koncepcyjny model Renault Espace F1 pochodzący z 1994 roku? Jeśli nie, to przypominamy, chodzi o najbardziej sportowy i emocjonujący egzemplarz minivana w historii motoryzacji. Samochód oprócz dynamicznego wyglądu mógł pochwalić się wręcz ekstremalnym napędem. Wykorzystywał jednostkę V10 o pojemności 3.5 litra pochodzącą z bolidu Renault Williams startującego w Formule 1. Potężny Espace dysponował mocą aż 820 KM! Pierwsze 100 km/h pojawiało się na liczniku po upływie 2,8 sekundy a maksymalna prędkość wynosiła aż 312 km/h – tak, to wszystko w samochodzie, którego głównym przeznaczeniem miał być transport dużej rodziny. Francuski producent nigdy nie zdecydował się na wprowadzenie modelu do produkcji, ale nic straconego – przed nami nowoczesna wersja konceptu.

Po 23 latach swoją wizję prototypu przedstawił Marco van Overbeeke. Samochód bazuje na aktualnej generacji Renault Espace, która została połączona z aerodynamicznymi elementami oryginalnego konceptu Renault oraz barwami zespołu F1 Renault. Nie wiemy, jaki silnik napędza ten model, ale myślę, że 820 KM z oryginalnego Espace F1 byłoby w sam raz.

Źródło: Marco van Overbeeke

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

4
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
davopBee!Pabloj_21Darek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Darek
Gość
Darek

Chyba z 1.2 na pokładzie z czterema turbinami. Mimo że jestem fanem tej marki, a raczej byłem, skończyła się ona w latach 2006.

Pabloj_21
Gość
Pabloj_21

Spokojnie 1.6 z obecnego Renault F1 wystarczy – moc podobna.

Bee!
Gość
Bee!

Zastanawia mnie tylko, po co oni robią takie koncepty, i po co wydają pieniądze na te mrzonki?

davop
Gość
davop

wolę jak zbudują koncepta, niż wezmą sobie kasę 1mln € ->https://www.francuskie.pl/carlos-tavares-milion-euro-premii-za-opla/