Renault stało się liderem rynku wśród marek samochodowych, podsumowało rok 2018 Białoruskie Stowarzyszenie Samochodowe, które zrzesza oficjalnych dealerów. W ubiegłym roku dealerzy sprzedali w tym kraju łącznie aż 52.835 nowych aut osobowych i lekkich samochodów dostawczych. Rynek motoryzacyjny wzrósł aż o 54,2%!

Renault sprzedało 11.310 samochodów, co oznacza wzrost o 8% w stosunku do 2017. Na drugim miejscu znalazła się Łada z wynikiem 10.481 nowych samochodów, czyli prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej. Volkswagen sprzedał 6.933 sztuk i znalazł się na trzecim miejscu. Co ciekawe, na Białorusi sprzedają się bardzo dobrze chińskie samochody – mało znana w Polsce chińska marka Geely sprzedała 3.304 samochody i zajęła 4 miejsce.

Tylko pięć marek miało mniejszą sprzedaż w 2018 niż rok wcześniej: BMW, Peugeot, Dong Feng i Chevrolet-Niva.

Najpopularniejszym samochodem Białorusi jest LADA Vesta (5.269 samochodów). Renault Logan (3.250 szt.) zajmuje trzecie miejsce, Renault Sandero Stepway (2.976 szt.) czwarte, a Renault Duster (2.359 szt.) zajmuje piąte miejsce. W przyszłym roku samochody Renault zmienią nazwę na Dacia, zgodnie z ogólnoświatową polityką koncernu.

Najtańsza wersja Dustera kosztuje w przeliczeniu około 42 tysięcy złotych, pod maską znajduje się silnik 1.6 115 KM. Co ciekawe, samochody można zamawiać przez internet – Renault oferuje mechanizm aukcji internetowej, co można zobaczyć na stronie Renault Białoruś.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Maxi Kaz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maxi Kaz
Gość
Maxi Kaz

Shverole-Niva? Chyba Chevrolet Niva!!!