Używany Renault Megane to wielki przebój rynku samochodów używanych. W zeszłym roku w Polsce zarejestrowany ponad 13 tysięcy sprowadzonych Meganek ze wszystkich roczników. Jakie samochody i jakie roczniki najchętniej wybierają Polacy jeśli chodzi o Renault Megane?

Pewnym zaskoczeniem jest fakt, że do Polski nadal trafiają samochody ponad dwudziestoletnie. Co prawda nie ma ich dużo, bo Renault Megane z 1996 roku mamy na liście zaledwie 23 sztuki, ale oznacza to, że cały czas jest zapotrzebowanie na bardzo tanie w zakupie auta, które kosztują tysiąc złotych.

Marka i modelRocznikIlość sprowadzonych aut
Renault Megane199621
Renault Megane199747
Renault Megane199861
Renault Megane1999210
Renault Megane2000250
Renault Megane2001254
Renault Megane2002435
Renault Megane2003931
Renault Megane20041025
Renault Megane2005975
Renault Megane2006852
Renault Megane2007594
Renault Megane2008573
Renault Megane20091597
Renault Megane20101133
Renault Megane2011858
Renault Megane2012577
Renault Megane2013388
Renault Megane2014343
Renault Megane2015278
Renault Megane2016198
Renault Megane2017724

Największą grupę stanowią – i tu chyba nie ma zaskoczenia – 10-latki. Rocznik 2009 i 2010 są najliczniej reprezentowane w całym zestawieniu. Dużo samochodów pojawiło się z rocznika 2017 a więc z najnowszej generacji Megane IV.

Zalety Renault Megane

Co przekonuje klientów do zakupu? Obszerne wnętrze, komfortowe zawieszenie, bogate wyposażenie a przede wszystkim korzystna cena zakupu i niskie koszty utrzymania. Dla osób, które potrzebują nieco większego bagażnika, atrakcyjna będzie wersja Megane Grandtour (kombi) lub też elegancki sedan Grandcoupe, w najnowszym wydaniu przypominający nieco małego Talismana.

Oszczędny jak Renault Megane

Zabraliśmy Renault Megane 1.5 dCi na 2-tygodniową wycieczkę po Australii – samochód okazał się wygodny i bardzo oszczędny. Oto film opowiadający o tej wyprawie.

Reklamy z Renault Megane

źródło: CEPiK

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

4
Dodaj komentarz

avatar
 
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
MarcinKrzysiekmikDaniel Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Daniel
Gość
Daniel

Ta z zamarzniętym zamkiem serio śmieszna :)

mik
Gość
mik

339 trupów ponad 20 letnich wyjechało na drogi… nie ma tu się z czego cieszyć choć oczywiście lepiej jak to jest Megane niż Skoda czy VW…

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Myślisz, że 20 letnie Megane zastąpiło 5 letni model? Albo, że ktoś mając 2 tys zł na samochód kupi nowy w salonie na kredyt? Zejdź na ziemię, Polska to nie tylko duże miasta.

Marcin
Gość
Marcin

ciekawy jestem ile z nich to wersja Cabrio