Renault na czwartym miejscu w tegorocznych Mistrzostwach Świata Konstruktorów Formuły 1

2 0

polecmy

Grand Prix Formuły 1 w Abu Zabi

Renault Sport Formula One Team uzyskał doskonały wynik w Grand Prix Abu Zabi i zapewnił sobie czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Konstruktorów Formuły 1. Po 55 okrążeniach toru Carlos Sainz uplasował się na szóstej pozycji. To najlepszy wynik Renault w klasyfikacji generalnej od powrotu marki do Formuły 1 w 2016 roku.

Dziewiąte miejsce w 2016 roku, szóste w 2017 i czwarte w trzecim sezonie startów – ten wynik stanowi doskonałe świadectwo postępów Renault Sport Formula One Team, który w tym roku zdobył 122 punkty – dwukrotnie więcej niż w ubiegłym sezonie.

Nico Hülkenberg zakończył sezon z 69 punktami i siódmym miejscem w klasyfikacji kierowców. Jest to jego najlepszy wynik. Carlos Sainz zajął dziesiąte miejsce z 53 punktami.

Carlos wystartował z jedenastej pozycji na ultramiękkich oponach Pirelli (fioletowych) i szybko przesunął się na szóste miejsce za samochodami Mercedesa, Red Bulla i Ferrari. Na 37. okrążeniu zjechał do boksu, by zmienić opony na nowe, czerwone supermiękkie i ponownie pojawił się na torze, nie tracąc pozycji.

Nico, dziesiąty na starcie, wystartował na ultramiękkich oponach, ale po zderzeniu z Romainem Grosjeanem wylądował kołami do góry na barierze zabezpieczającej tor. Niemiecki kierowca opuścił samochód bezpiecznie.

Nico Hülkenberg, R.S.18-02 #27 – 10. miejsce na starcie – nie ukończył wyścigu

To frustrujące tak wcześnie odpaść z wyścigu i w ten sposób zakończyć rok po ciężkiej pracy całego zespołu przez cały weekend. Dachowanie bolidu zawsze wygląda groźnie, ale na szczęście uderzenie nie było bardzo mocne. To był incydent na torze. Nie widziałem Romaina Grosjeana. Myślałem, że zjechał z toru, więc pojechałem ostrzej. Dotknąłem go kołem i mój bolid wypadł. W sumie to był dobry sezon. Zdobyliśmy sporo punktów. Zespół zajął czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a ja zakończyłem sezon na siódmym miejscu w klasyfikacji kierowców. Na papierze to najlepszy sezon w mojej karierze. Bardzo się cieszę z postępów, jakie osiągnęliśmy w tym roku. Świetnie mi się pracowało z Carlosem, był doskonałym partnerem w zespole. Jestem bardzo zadowolony z sezonu. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy wraz z pojawieniem się Daniela. Całość zapowiada się ekscytująco”.

Carlos Sainz– R.S.18-03 #55 – 11. miejsce na starcie – 6. miejsce na mecie

To doskonały wynik, Szóste miejsce trochę rekompensuje mi Francję i Meksyk. Czuję, że na nie zasłużyliśmy! Przez cały wyścig utrzymywałem bardzo dobre tempo i udało się nam idealnie zrealizować przyjętą strategię. Zdobyliśmy czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów – to bardzo ważne dla całego zespołu. Ostatni wyścig w sezonie doskonale pokazał postęp, jaki osiągnęliśmy w tym roku. Odchodzę z zespołu z uczuciem radości z tego, co osiągnęliśmy i bardzo mnie to motywuje jako kierowcę. To był mój ostatni występ w Renault, dziękuję wszystkim za wspólnie spędzone ostatnie półtora roku. Ale pozostaję w wielkiej rodzinie F1, choć tym razem w barwach McLarena”.

Cyril Abiteboul, Szef Teamu

To doskonałe zakończenie sezonu. Zgodnie z planem zdobyliśmy czwarte miejsce. Jest to dobry wynik, na który złożyła się fantastyczna praca całego zespołu na torze i poza torem, nie zapominając o naszych dwóch kierowcach. Ten wyścig był dobrym podsumowaniem całego sezonu startów. Wyniki w sesji kwalifikacyjnej były rozczarowujące, a pierwsze okrążenia okazały się trudne, ale zespół zachował zimną krew i przyjął doskonałą strategię, która zapewniła nam korzystny przebieg w pozostałej części wyścigu. Wykorzystaliśmy doskonałe tempo i przewagę nad naszymi bezpośrednimi rywalami, aby mieć pewność, że bez problemu dojedziemy do mety. Oczywiście, szkoda, że Nico tak szybko odpadł, ale też końcowy wynik w znacznej mierze jest jego zasługą. Chciałbym również podziękować Carlosowi za pracę, jaką włożył od momentu przyjścia do zespołu. Ma niewiarygodną umiejętność pracy zespołowej i życzymy mu powodzenia w zespole naszego partnera McLarena w przyszłym sezonie”.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
LukiToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

Brawo! Postęp jest wyraźny. Oby przyszły rok (nad bolidem pracują już od wakacji) pozwolił im podgryzać najlepszych i złapać jakieś podia w sprzyjających okolicznościach.

No i trzeba wyraźnie odskoczyć od „środka stawki”.

Dodatkowo przychodzi Ricciardo. Będzie się działo!

Luki
Gość
Luki

Najważniejsza informacja że świata F1 jest powrót Roberta