Dyrektor generalny Renault Thierry Bollore, prezes Renault Jean-Dominique Senard, prezes Nissana Hiroto Saikawa, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Osamu Masuko wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej w Jokohamie. Zapowiedzieli zmiany w zarządzaniu sojuszem.

Prezes Renault będzie pełnił funkcję szefa sojuszu, ale nie będzie prezesem Nissana. Nissan twierdził, że Ghosn posiadał zbyt duże uprawnienia, co powodowało brak nadzoru i ładu korporacyjnego.

polecamy

Pomimo tych oświadczeń, nie przedstawiono na razie żadnych natychmiastowych zmian w umowie, która łączy firmy. „Wspieramy nowy początek sojuszu. Nie ma to nic wspólnego z udziałami.” – powiedział prezes Renault Jean-Dominique Senard w czasie konferencji. Senard powiedział również, że nie będzie starał się być prezesem Nissana, ale „naturalnym kandydatem” na wiceprezesa.

źródło: Reuters

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

if (!window.mc4wp) { window.mc4wp = { listeners: [], forms : { on: function (event, callback) { window.mc4wp.listeners.push({ event : event, callback: callback }); } } } } })();

polecamy: