W 2017 sojusz Renault-Nissan oraz Mitsubishi był największym producentem samochodów na świecie, sprzedając ponad 10,6 miliona aut. Równie dobry jeśli nie lepszy wynik zapowiada się w tym roku. Mając w ofercie tak wiele marek i tak rozbudowaną sieć sprzedaży, trzeba wiele wysiłku włożyć w logistykę, w tym zapewnienie odpowiedniej ilości części eksploatacyjnych i zamiennych.

Jak wygląda Australia z Renault?

Zobacz nasz film z podróży Renault Megane 1.5 dCi po zachodniej Australii

Australia to ogromny, chociaż odległy dla nas kontynent, a klienci w żadnym kraju nie lubią czekać. Dealerzy i niezależne warsztaty muszą mieć dostęp do wszystkiego możliwie szybko. Transport elementów karoserii, nadwozia oraz innych części odbywa się drogą morską, ze względu na koszty. Renault rozbudowuje swoją obecność w Australii, nic więc dziwnego, że pojawiła się tam potrzeba zbudowania dużego magazynu.

Pierwszy taki magazyn

W celu optymalizacji kosztów firmy postanowiły wspólnie stworzyć ogromną przestrzeń do przechowywania niezbędnych części i podzespołów. Magazyn ma aż 37 tysięcy metrów kwadratowych i zlokalizowany jest w południowo-wschodniej Australii, niedaleko Melbourne, w miejscu, gdzie krzyżują się wszystkie kluczowe drogi.

Logistyka możliwa jest też za pomocą kolei, co ma znaczenie dla transportu do największego miasta w odległej o tysiące kilometrów wschodniej części tego kontynentu, czyli do Perth. Kilka lat temu od tamtejszego dealera w Melville w Perth odbieraliśmy Renault Megane III 1.5 dCi.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Bartzs Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartzs
Gość
Bartzs

Hmmm.Melbourne to raczej południowa Australia a Perth to południowy zachód albo zachód :) Ktoś tu pomylił kierunki świata 😁