Renault R5 Turbo Evolution jest w świecie motoryzacji prawdziwym unikatem. Powstało bowiem zaledwie 200 egzemplarzy tego samochodu. Jeden jest z nich trafił na sprzedaż i to w dodatku na nietypowym dla siebie rynku, w Stanach Zjednoczonych.

Renault R5 Turbo Evolution, które szuka nowego właściciela pochodzi z roku 1985 i ma numer 49. Skąd model wziął się w USA? Przecież nigdy nie był oferowany na tamtejszym rynku. Otóż w latach 90 za pośrednictwem firmy Sun International, został sprowadzony z Europy a następnie sprzedany kolekcjonerowi z Beverly Hills. Obecny właściciel zakupił Renault w roku 2002. Model był dla niego prawdziwym oczkiem w głowie. Dbał o niego niczym o członka własnej rodziny. Po kilkunastu latach posiadania zamierza jednak sprzedać pojazd, być może ze względów finansowych.

Sercem modelu jest czterocylindrowy benzynowy silnik turbo o pojemności 1.430 cm3, który został zamontowany w miejscu tylnej kanapy. Jednostka generuje moc 160 KM i moment obrotowy 206 Nm. Napęd jest przekazywany za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów. Ważący poniżej jednej tony pojazd potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy. Renault R5 Turbo 2 Evolution ma na liczniku zaledwie 22 tys. km.

Samochód na zdjęciach wygląda świetnie również wnętrze z jasno brązową tapicerką i dywanikami z napisem Turbo 2, wydają się bardzo dobrze zachowane. Samochód został wystawiony na sprzedaż na stronie bringatrailer.com a jego cena w momencie pisania tego tekstu wynosi 50 tys. dolarów, czyli ok. 188 tys. zł.

 

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o