Bob Bell będzie odpowiedzialny za rozwój współpracy technicznej z podmiotami zewnętrznymi. Celem jest zbadanie konkretnych dziedzin wiedzy i technologii, które mogą przyczynić się do poprawy wyników stajni. Nowa rola Boba Bella jest niezależna od jego udziału w projektach strategicznych, których celem jest wspieranie długofalowego wzrostu i rozwoju stajni.

W roli dyrektora technologicznego Bob znacząco przyczynił się do powrotu Renault do F1 jako oficjalnego producenta oraz tworzenia struktury technicznej. Po 36 latach pracy w tej dyscyplinie w naturalny sposób Bob zdecydował o poświęceniu się działalności poza sportem i nabraniu dystansu. Obejmie nową funkcję w Renault Sport Racing na część etatu.

Pełniąc tę strategiczną rolę, która ma przekrojowy charakter, Bob będzie bezpośrednio podlegał Cyrilowi Abiteboulowi, dyrektorowi technicznemu.

Stanowisko „F1 Chief Technical Officer” (CTO) nie zostanie obsadzone ze względu na efektywną i sprawną współpracę Viry z Enstone.

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing – W ciągu zaledwie dwu i pół roku Bob sprawił, że Renault ubiega się o punkty w każdy weekend. Jest sercem i duszą stajni. To on daje nam motywację, która nas łączy i zachęca do pięcia się w górę. W ramach planowanych zmian w dyrekcji teamu, Bob skupi się teraz na gruntownej analizie współpracy z naszymi partnerami, ale także z różnymi podmiotami F1 i Aliansu Renault Nissan Mitsubishi, tak byśmy wciąż poprawiali nasze miejsce w tabeli”.

 

 

źródło: Renault Polska

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o