Sympatyczne Renault Twingo wkrótce zniknie z polskiego rynku. Przyczyną decyzji o rezygnacji z dalszej sprzedaży pojazdu było zbyt niskie zainteresowanie klientów. Czasu zostało niewiele, jest to ostatnia szansa na zakup małego modelu spod znaku diamentu w naszym kraju.

Trzecia generacja Renault Twingo, która powstała na tej samej platformie co Smart, zadebiutowała w 2014 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Nie da się ukryć, ten niewielki, pięciodrzwiowy samochód jest jedną z najładniejszych propozycji w segmencie A. Renault Twingo posiada umieszczony z tyłu silnik, który napędza tylną oś. Twingo może pochwalić się niewielkim promieniem skrętu, który sprawia, że zawracamy niemalże w miejscu. Model ma również duże wspomaganie kierownicy ułatwiające manewrowanie w ciasnych przestrzeniach parkingowych miejskiej dżungli.

Mimo swych zalet, małe Twingo niestety nie trafiło w gusta polskich klientów, którzy wolą wybierać większe pojazdy. W ubiegłym roku nowych nabywców znalazło zaledwie 182 egzemplarze pojazdu. Renault Twingo nie może równać się z popularnością swojego większego brata, który jest bestsellerem marki w Europie i znakomicie radzi sobie również na polskim rynku. W ubiegłym roku z salonów Renault zniknęło 8.352 egzemplarze Clio.

W związku z niewielkim zainteresowaniem klientów, Renault w tym roku wycofa małe, zwinne Twingo ze swojej oferty w Polsce. Brak segmentu A nie jest nowy u francuskich producentów. W gamie Peugeota w naszym kraju na próżno szukać 108, który jest przecież oferowany w innych krajach Europy m.in. we Francji.

Na chwilę obecną, Twingo wciąż znajduje się w cennikach. Ostatnie chwile modelu na polskim rynku, być może staną się dobrą okazją do zakupu pojazdu z lekkim rabatem. Małe Renault jest oferowane w polskich salonach dealerskich z jednostką benzynową SCe, która generuje 70 KM. Cena bazowa modelu wynosi 36.600 zł.

Renault Twingo wciąż będzie oferowane na innych rynkach europejskich.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

3
Dodaj komentarz

avatar
 
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
PawełPawełRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Wycofanie Renault Twingo z oferty Renault Polska i „…Brak segmentu A nie jest nowy u francuskich producentów. W gamie Peugeota w naszym kraju na próżno szukać 108…” nie wynika, przynajmniej moim zdaniem tak z niczego. Niski wolumen sprzedaży w Polsce w segmencie A akurat u producentów francuskich nie bierze się tak z niczego. Ten segment jest całkiem spory do wzięcia jeśli weźmie się pod uwagę choćby wyniki sprzedaży innego producenta, który oferuje na polskim rynku identycznie technicznie samochody. Toyota Aygo sprzedaje się doskonale, a jak jej bliźniak C1, który przynajmniej moim zdaniem zewnętrznie prezentuje się lepiej niż jej japoński bliźniak?… Czytaj więcej »

Paweł
Gość
Paweł

A widział ktoś kiedyś, kiedykolwiek, jakąkolwiek akcję promocyjną, reklamę telewizyjną – Renault Twingo? Ludzie nawet nie wiedzą, co to za auto. Mam taki egzemplarz i wszyscy robią oczy i pytają, co to za model. Szkoda.

Paweł
Gość
Paweł

Dlatego też nie wiem, czy następna nie będzie Toyota, zamiast francuzów.