Renault świętuje swoje 120-lecie podczas wielu imprez w bieżącym roku. Kolejną, już w najbliższy weekend, będzie Bonhams London to Brighton Veteran Car Run – doroczny rajd klasycznych aut z Londynu do Brighton. Francuska marka jest partnerem tego wydarzenia, które zawsze gromadzi liczną widownię.

Renault wystawi w tegorocznym Bonhams London to Brighton Veteran Car Run m.in. model Type C z 1900 roku. Obok niego w wyścigu weźmie udział osiemnaście innych modeli tej marki.

Bonhams London to Brighton Veteran Car Run odbędzie się w najbliższą niedzielę, ale cały event rozciągnięty jest na weekend. Już w sobotę będzie można zapoznać się z najnowszymi elektrycznymi modelami Renault, które wystawione zostaną na Regent Street Motor Show. To bezpłatna impreza, na której organizatorzy spodziewają się nawet pół miliona odwiedzających.

Ale wróćmy do Bonhams London to Brighton Veteran Car Run. Renault po raz kolejny jest partnerem tej wspaniałej imprezy. 4. listopada w trasę liczącą 60 mil wyruszy cała gama różnych aut, w tym blisko dwadzieścia klasycznych modeli Renault. Wyścig rusza z Hyde Parku o wschodzie słońca, czyli o 6:59. Kierowcy udadzą się swoimi wspaniałymi maszynami na południe, do Brighton, gdzie na Madeira Driver zlokalizowano metę. Pierwszy samochód jest tam spodziewany około 10:00. Dodajmy, że w tym roku udział weźmie około 400 samochodów. Co ważne – wszystkie zostały wyprodukowane przed 1905 rokiem! Będzie co oglądać!

Renault rozpoczęło produkcję samochodów w 1898 roku, a własne silniki produkowało od 1903 roku. Z racji tego, że w Bonhams London to Brighton Veteran Car Run biorą auta sprzed 1905 roku, francuski producent jest jednym z nielicznych do dziś istniejących, którego auta biorą udział w tej imprezie.

Renault Type C, którego poprowadzi – tak jak rok temu – Alasdair Worsley z Klubu Posiadaczy Renault. Egzemplarz jest własnością Renault UK od 1960 roku i regularnie pojawia się na starcie Bonhams London to Brighton Veteran Car Run. Ten konkretny egzemplarz wyprodukowano w 1900 roku. Napędzany jest przez silnik o pojemności 400 cm³ generujący 4,5 KM. Pozwala to na osiągnięcie prędkości 25 mil na godzinę.

Aby uzyskać więcej informacji o Renault i Bonhams Bonhams London to Brighton Veteran Car Run warto zajrzeć na strony www.renault.co.uk i www.veterancarrun.com. Na tej drugiej znajdziecie też informację o autach zgłoszonych do wyścigu. Jest tam sporo francuskich perełek sprzed lat!

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Renault

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o