Renault Zoe osiągnęło rekordowy wynik w Niemczech. Po raz pierwszy w jednym miesiącu sprzedano więcej niż 1000 egzemplarzy tego elektrycznego modelu.

Renault Zoe jest jednym z najpopularniejszych modeli elektrycznych w Niemczech i wygląda na to, że dobra passa francuskiego modelu nie słabnie. Mało tego, pojazd bije rekord. Po raz pierwszy w jednym miesiącu liczba rejestracji Renault Zoe przekroczyła 1000 egzemplarzy, a dokładniej wyniosła 1049 sztuk.

„Dzięki nowemu rekordowi sprzedaży, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Niemczech jest wciąż na najlepszej drodze do sukcesu” – mówi Renault.

Od początku roku Renault sprzedało w Niemczech 5.418 egzemplarzy Zoe, czyli o ponad 1000 więcej niż w całym ubiegłym roku. Od momentu wprowadzenia pojazdu na rynek, z niemieckich salonów zniknęło 16.850 Zoe. Do oferty modelu niedawno dołączyła wersja z lekko wzmocnionym silnikiem R110. Według producenta samochód wyposażony w akumulatory ZE 40 potrafi pokonać w realnych warunkach do 300 kilometrów.

W ramach strategicznego planu „Drive the Future” francuski producent planuje rozszerzyć ofertę modeli elektrycznych. Do roku 2022 na rynek trafi 20 elektrycznych i 12 hybrydowych modeli Renault. Już w przyszłym roku do sprzedaży w Chinach trafi elektryczny crossover, a do roku 2020 zadebiutują hybrydowe wersje renault Captur i Megane.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o