Renault Zoe – samochód na minuty w Katowicach

1 1

polecmy

Na ulice Katowic wyjechały elektryczne Renault Zoe. Pojazdy będzie można wypożyczyć na minuty w usłudze carsharingu eCar od firmy Tauron.

20 elektrycznych samochodów trafiło do Katowic w ramach usługi carsharingu firmy Tauron. Za pomocą aplikacji eCar można wypożyczyć pojazd na minuty i poruszać się po mieście. Od 3 grudnia mieszkańcy mogą korzystać z 10 modeli. Wśród nich znajduje się pięć sztuk Renault Zoe. Kolejne 10 zostało udostępnione uczestnikom szczytu klimatycznego COP 24. Oprócz Zoe, klienci mają do dyspozycji takie modele jak: BMW i3, VW e-Golf oraz Nissan Leaf.

Aplikacja eCar pozwala na wyszukanie dostępnych w pobliżu samochodów. W razie problemów ze znalezieniem nawigacja pokieruje nas do wybranego egzemplarza. Cena wynajmu elektrycznego Renault Zoe wynosi 0,24 zł za minutę jazdy. Zaletą wykorzystania elektrycznego pojazdu w Katowicach jest brak kosztów parkowania, nawet w płatnej strefie.

Gdzie ładować elektryczne auto w Katowicach?

W listopadzie Tauron zainstalował 23 stacje ładowania dla potrzeb samochodów elektrycznych. Cztery z nich są to punkty szybkiego ładowania, a 19 przyspieszonego ładowania. Ładowarki zlokalizowane są w centrum miasta m.in. przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Hotelu Vienna House (dawniej Hotel Angelo) przy ulicy Sokolskiej, a także w poszczególnych dzielnicach Katowic: os. Witosa, Ligocie, Bogucicach, Piotrowicach-Ochojec czy Giszowcu. Ze wszystkich terminali kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać bezpłatnie.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Yesyes Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Yesyes
Gość
Yesyes

We Wrocławiu Traficar też oferuje Zoe.