W Paryżu można oglądać wystawę rzeźb wykonanych m.in. z prototypowych komponentów modelu DS 3 Crossback. Autorem niezwykłej galerii jest Fernando Costa.

DS 3 Crossback ma służyć przede wszystkim jako elegancki środek transportu, aczkolwiek artysta zawsze znajdzie odmienny i zazwyczaj bardziej oryginalny sposób na wykorzystanie pojazdu oraz jego komponentów. Rzeźbiarz i spawacz, Fernando Costa z prototypowych części nowego crossovera, wykonał unikalne rzeźby. Od 26 października do 1 grudnia 2018 roku można je podziwiać we flagowym salonie francuskiej marki DS World Paris.

Fernando Costa jest samoukiem, który wykonuje swoje dzieła z odpadów. Tworzeniem unikatowych dzieł sztuki zajmuje się od 20 lat. Artysta wycinana, szlifuje i łączy metalowe elementy w surowe lub kolorowe abstrakcje. Dzięki temu niepotrzebne części dostają nowe życie.

Thierry Métroz, dyrektor ds. Projektu w DS Automobiles, spotkał się z Fernando Costa kilka miesięcy temu. Obaj postanowili stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki z okazji premiery DS 3 Crossback. Efektem są dwie rzeźby. Każda z nich ma wymiary 200 mm x 150 mm i ma masę 120 kg. Jedna powstała z surowej stali, druga została wykonana w kolorze nadwozia DS o nazwie Millenium Blue.

Na czas prac, Fernando Costa opuścił swoje studio w Périgord w południowo-zachodniej Francji i wraz z narzędziami do spawania i szlifowania przeniósł się do zakładu produkcyjnego w Poissy. Pobyt w fabryce pozwolił na zaczerpnięcie surowców do nowych kreacji i otworzył dla niego nowy świat. Artysta inspirował się rozmowami z wieloma operatorami i technikami i wykorzystał je w procesie tworzenia swoich prac.

Oprócz rzeźb, w Paryżu można oglądać towarzyszącą wystawę fotograficzną, która przedstawia artystę podczas pracy oraz najważniejsze etapy w tworzeniu dzieł poświęconych DS 3 Crossback.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o