Trzy Peugeoty pojawiły się na okładce aktualnego wydania tygodnika AUTO ŚWIAT. W tym jeden jest samochodem zajmującym na tejże okładce najwięcej miejsca! I nie jest to 508 SW, który zadebiutował podczas paryskiego Salonu Samochodowego. Acz auto zajmujące tyle miejsca na okładce na paryskich targach pokazano. W roli konceptu, ale to naprawdę ciekawy projekt. Mowa oczywiście o e-Legend. Poza nim na tytułowej stronie tygodnia znajdziecie jeszcze modele 207 i 2008, a także Citroëna C3 Aircross oraz Renault Captura. No i Opla Crosslanda X, który powstawał we współpracy z PSA, choć jeszcze przed przejęciem niemieckiej marki przez francuski koncern.

 

AUTO ŚWIAT nr 41 (1192) z 8.X.2018
Wydawca: Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.
Stron: 52 (z okładką)
Cena: 2,70 zł
Koszt 1 strony: niemal 5,2 grosza
Warto kupić? Można
O jakich interesujących nas markach piszą: Citroën, Peugeot, Renault, Dacia
Jakie modele opisano/pokazano/wspomniano: C3 Aircross, 207, 2008, 406, 504, 508, e-Legend, Captur, Duster

 

Cóż za zaskoczenie – we wrześniu zarejestrowano w Polsce bardzo niewiele samochodów w porównaniu z sierpniem. Utyskuje nad tym Naczelny tygodnika AUTO ŚWIAT we „wstępniaku” na stronie 3. Naprawdę nie trzeba było być wróżką, by się tego spodziewać. Wszak wchodziła norma WLTP i kto nie zdążył homologować swoich aut, ten wyprzedawał choćby ze stratą. Albo rejestrował na dealerów. Kolega kupił Audi Q5 z naprawdę dużym rabatem. Myślę, że w przypadku tego akurat koncernu zniżki były naprawdę duże. To i sprzedaż im jeszcze podskoczyła. We wrześniu ruch się skończył, rabaty pewnie też, wielu klientów z pewnością odeszło z kwitkiem, bo gdy okazało się, że nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na samochód „do produkcji”, a nie chcieli brać tego, co na placu. Spadek sprzedaży był do przewidzenia bez szklanej kuli.

Na stronach 4-5, a rzadko się zdarza, by francuskie auto przedstawiano tak wcześnie, przybliżono czytelnikom Peugeota e-Legend. Samochód nawiązuje do legendarnego 504 Coupe (pokazano nawet zdjęcie), ale tylko stylistyką. Pod piękną skorupą znajduje się bowiem elektryczny napęd i autonomia poziomu 4. Do tego sylwetka jest zwarta i choć widziałem ten samochód na własne oczy, to do głowy mi nie przyszło, że może mieć aż 465 cm długości! Autor wspomina też model 406 Coupe. A AUTO ŚWIAT chwali sam projekt jako nawiązujący do przeszłości, ale w sposób pozbawiony kiczu i pretensjonalności.

Na stronie 13. dwa interesujące nas newsy. Pierwszy traktuje o paryskiej premierze Peugeota 508 SW. Drugi – o nowych silnikach benzynowych (1.3 TCe) w Dacii Duster.

Jeśli macie około 80.000 zł i chcecie kupić niedużego crossovera bądź SUV-a, to AUTO ŚWIAT przygotował przegląd rynku specjalnie dla Was ;-) Oczywiście ceny są też niższe od założonego progu. A w gronie 11 przedstawionych aut znalazły się także takie, które i my możemy Wam z czystym sumieniem polecić. To Citroën C3 Aircrosss, (dostępny od 52.900 zł), Dacia Duster (od 39.900 zł), bliźniak Citroëna, czyli Opel Crossland X (od 58.450 zł), Peugeot 2008 (od 64.000 zł) oraz Renault Captur (od 54.500 zł). Cały ten materiał znajdziecie na stronach 14-19.

Porównanie Peugeota 207 z Fordem Fiestą znajdziecie w dziale Z drugiej ręki. Używane modele można kupić w cenie poniżej 20.000 zł. Peugeot z tego samego rocznika (AUTO ŚWIAT podaje 2010) będzie o dobre 3.000 zł tańszy od Forda. Na stronach 44-45 napisano, na co zwrócić uwagę i który model lepiej wybrać. Cóż – werdykt jest korzystniejszy dla Forda, ale jego zwycięstwo nieznaczne. U Peugeota doceniono dobre ceny zakupu, bogate wyposażenie, udany benzynowy silnik 1.4 75 KM i atrakcyjny wygląd. Skrytykowano wykończenie (przeciętne), słabą dynamikę poza miastem i ogólne zaniedbaną ofertę rynkową. U Forda pochwalono właściwości jezdne, bagażnik, koszty użytkowania i wygląd. In minus wymieniono poflotową i importowaną powypadkową sporą część oferowanych egzemplarzy, ryzyko korozji klapy i relatywnie wysokie ceny na rynku wtórnym.

I to już wszystko, co o francuskich samochodach napisano w aktualnym numerze tygodnika AUTO ŚWIAT.

 

Krzysztof Gregorczyk; grafika: Auto Świat

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

2
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
koloRed Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Red
Gość
Red

Jeszcze opisali jedno auto z koncernu PSA, a mianowicie Opla Insignię GSI HDI 210KM 4×4 :D

kolo
Gość
kolo

W polecanych autach w różnych przedziałach cenowych w jednym numerze auto czegoś tam jest aż 5 modeli Opla, kolejna marka ma może 2. PSA kupiło bardzo dobry produkt, który sporo sprzedaje samochodów.