Grupa PSA zwiększy produkcję SUV-ów w zakładzie w Rennes we Francji. Decyzja jest związana z dużym zainteresowaniem klientów Peugeotem 5008 oraz wprowadzeniem na rynek kolejnego SUV-a, modelu C5 Aircross.

Fabryka w Rennes zamierza uruchomić dodatkową zmianę ze względu na dużą popularność modeli z segmentu SUV w Europie. Znakomicie radzi sobie model 5008, który trafił na rynek w ubiegłym roku. Peugeot sprzedał już ponad 90.000 egzemplarzy większego brata 3008. Na linie montażowe francuskiego zakładu już niedługo trafi Citroen C5 Aircross dlatego część produkcji 5008 zostanie przeniesiona do Sochaux. Z kolei Opel Grandland X zamiast z Doubs we Francji, będzie wyjeżdżał z niemieckiej fabryki.

Citroen C5 Aircross pojawi się na rynku europejskim pod koniec 2018 roku. Pierwsze prognozy dotyczące pojazdu są bardzo optymistyczne. Francuska marka przewiduje, że roczna sprzedaż w Europie będzie wynosiła 110.000 egzemplarzy. W związku z tym fabryka w Rennes zamierza zatrudnić 350 nowych pracowników, aczkolwiek większość z nich na umowy tymczasowe. Potrzebne będą osoby na stanowiska pracowników produkcji, operatorów wózków widłowych, operatorów utrzymania ruchu, mechaniki pojazdowej i liderów zespołów. Nowa zmiana zostanie uruchomiona w grudniu 2018 roku i będzie pracowała w piątki, soboty i niedziele. Zasady wdrożenia nowych pracowników zostaną omówione w najbliższych tygodniach ze związkami zawodowymi.

„Czwarty zespół potwierdza dynamikę, która wzrasta od czasu zawarcia Contract for the Future of Rennes w 2016 roku. Dokument został podpisany przez cztery z pięciu francuskich związków zawodowych i jest wspierany przez obszar Greater Rennes oraz region Bretanii. Umowa umożliwiła modernizację zakładu w Rennes oraz przygotowanie do produkcji Citroena C5 Aircross. To wspaniała wiadomość dla naszego zakładu i prawdziwe źródło dumy dla wszystkich, którzy tu pracują” – powiedział Thérèse Joder manager zakładu.

Źródło: Grupa PSA

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
remington Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
remington
Gość
remington

No i bardzo dobrze.
Teraz jeszcze marketingowo pogonić tych oszustów z Niemiec