Tajemniczy Citroen C4 Cactus testowany na autostradzie

0 0

polecmy

Citroen testuje tajemniczą wersję modelu C4 Cactus. Samochód z technologią autonomicznej jazdy został sfotografowany na niemieckiej autostradzie.

Citroen intensywnie pracuje nad technologią autonomicznej jazdy. Już w zeszłym roku we Francji, producent testował model C4 Picasso, który samodzielnie pokonywał bramki autostradowe. Testy obejmują jednak nie tylko jeden obszar podróży bez udziału kierowcy. Pojazdy mają samodzielnie parkować, radzić sobie w robotami drogowymi oraz korkami. Niedawno autonomiczny model Citroena został przyłapany w Niemczech. Pojazd wygląda niczym nietypowa wersja modelu C4 Cactus. Samochód znajdował się pod sporym kamuflażem i był wyposażony w nowoczesną aparaturę autonomicznej jazdy. Chodzi o Lidar, czyli laserowy detektor, który służy do ustalania pozycji oraz wykrywania innych obiektów na drodze.

Już w przyszłym roku marka zamierza zaprezentować dwa koncepcyjne modele i być może testowany na niemieckiej autostradzie C4 Cactus ma z tym faktem coś wspólnego. Już w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie zadebiutuje elektryczna wersja „kolczastego” . Citroen ma tchnąć w swój prototyp ducha 2CV, ale zamiast mieszkańcom wsi, model ma służyć mieszkańcom miast. Seryjna wersja nowego Cactusa powstanie na modułowej platformie CMP, na której zostanie oparta także kolejna generacja Opla Corsy i Peugeota 208. Debiut jest planowany na rok 2020.

Citroen ma w planach także prezentację nowego konceptu na salonie samochodowym w Szanghaju. Pojazd ma odzwierciedlać pomysł na miejski transport przyszłości i będzie całkowicie autonomiczny.

Zdjęcie: reddit.com

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o